2024. április 18., csütörtök
NYOLCADDÖNTŐK

Hatalmas kapusbetli is kellett Messiéknek

Argentína 2:1 arányban megverte Ausztráliát a katari vb második nyolcaddöntős meccsén, így Lionel Messiék csaphatnak össze a negyeddöntőben Hollandiával.

A Dél-amerikaiak a legnagyobb sztárjuk góljával szerezték meg a vezetést, amikor az Otamenditől kapott labdával Messi a jobb szélről befelé tört, majd ballal kilőtte a bal alsót (35.).

Az argentin előny egy hatalmas ausztrál kapushiba után duplázódott meg, Ryan hálóőr néhány méterre a kapujától figyelmetlenül eladta a labdát, amire Alvarez csapott le (57.).

Ausztrália kisebb meglepetésre a hajrában egy gólra zárkózott fel, amikor Goodwin távoli lövése Fernandezen pattant meg, becsapva Martinez kapust (77.).

Többre azonban nem futotta a Socceroostól, így Argentína kiharcolta a negyeddöntőt.

Nyitókép: Beta / AP Photo/Lee Jin-man