Ha a gyűrű nagyobbnak tűnik…

Rendkívüli teljesítménnyel segítette a Phoenixet a Chicago elleni diadalra Devin Booker. A Suns 26 éves játékosa már a harmadik negyed finiséig elérte összpontját, nem kevesebbet, mint 51-et, ezzel az aktuális szezonban a negyedik lett, aki elérte a félszázas határt egy mérkőzésen. Még hihetetlenebb, hogy a vajkezű dobó milyen hatékonysággal érte el ezt a számot: 25 felemelt mezőnykísérletéből 20 került a helyére, és egyedül a harmadik negyedben 26 pontot szórt 10/11-es dobásmutatóval. Booker viccesen azt nyilatkozta a meccs után, folyamatosan úgy érezte, mintha a szokásosnál kétszer nagyobb gyűrűbe kéne céloznia…

A chicagói védők nem sokra mentek Booker ellen (Fotó: Beta/AP)

Ha nincs Booker parádéja, a játéknap főszereplője Jayson Tatum lett volna, aki nem sokkal rosszabb partit (49 pont, 15/25 mezőnyből, 8/12 tripla) hozott le a Boston Miami elleni győzelmén. Eközben három nap alatt másodszor verte meg a Denver a Houstont, Nikola Jokić ezúttal gólpasszaival vétette észre magát, bár a 27 perc alatti 17-9-12-es mutatóért sokan tennék össze a kezüket. A Joker egyébként egy gyors ellentámadás alkalmával szemet gyönyörködtető, hát mögötti asszisztot adott, amelyről már most kijelenthető, hogy a szezon egyik legszebbje lesz az év végi összegzések alkalmával.

NBA, alapszakasz: Cleveland–Philadelphia 113:85, Orlando–Atlanta 108:125, Boston–Miami 134:121, Brooklyn–Washington 113:107, New York–Milwaukee 103:109, Minnesota–Memphis 109:101, New Orleans–Toronto 126:108, Oklahoma–San Antonio 119:111, Denver–Houston 120:100, Phoenix–Chicago 132:113, Utah–LA Clippers 125:112, Sacramento–Indiana 137:114, LA Lakers–Portland 128:109. Eurokupa, 6. forduló, A csoport: Bursaspor–Kolozsvár 95:80, Prometej–Ulm 105:106, Lietkabelis–Cedevita Olimpija 104:98. Az élcsoport: Bourg 11, Joventut, Bursaspor és Venezia 10 pont stb. B csoport: Trento–Gran Canaria 75:72, Paris–Hamburg 87:84, London–Wrocław 97:80. Az élcsoport: Türk Telekom 11, Budućnost, Gran Canaria, Promitheas és Paris 10 pont stb.

Nyitókép: A chicagói védők nem sokra mentek Booker ellen (Fotó: Beta/AP)