Alcaraz három nagy meccse

A világelső Carlos Alcaraz három meccsét választották be a 2022-es idény öt legjobb ATP-mérkőzése közé. Több mint egyszer olvasható Novak Đoković neve is, aki egy-egy győzelemmel és vereséggel érdemelte ki a megkülönböztetett figyelmet. A lista első helyére a madridi elődöntő került, amelyben a fiatal spanyol három szoros játszmában győzte le Đokovićot. Az 5. helyet kapta még egy Alcaraz-győzelem, az, amelyet a miami negyeddöntőben Miomir Kecmanović felett aratott.

Az ATP ötös listája: 1. Alcaraz–Đoković 6:7,7:5,7:6, Madrid, elődöntő, 2. Nadal–Goffin 6:3, 5:7, 7:6, Madrid, negyeddöntő, 3. Musetti–Alcaraz 6:4, 6:7, 6:4, Hamburg, döntő, 4. Đoković–Cicipasz 6:2, 3:6, 7:6, párizsi teremtorna, elődöntő, 5. Alcaraz–Kecmanović 6:7, 6:3, 7:6, Miami, negyeddöntő.

MASPALOMAS. – A challenger 1. fordulójában: Neumayer–Zekić 6:1, 6:3.
SELVA GARDENA. – A női ITF-torna selejtezőjének 2. fordulójában: Jokić–Gettwart 6:2, 6:1.