H CSOPORT

Portugália is nyolcaddöntős

Portugália 2:0 arányban megverte Uruguay-t a katari vb H csoportjának 2. fordulójában, és már biztosította szereplését a nyolcaddöntőben.

A küzdelmes találkozón nehezen jutottak el a felek komoly helyzetig, és sokáig nem született gól.

Az 54. percben aztán Bruno Fernandes kanyarított balról középre, és Cristiano Ronaldo emelkedett fejelni, a labda pedig a kapu jobb alsó sarkában kötött ki. Először Ronaldónak írták a gólt, de később videózás után kiderült, hogy nem ért bele a beadásba, így Fernandes neve került a kijelzőre.

Portugália győzelme a 93. percben vált biztossá, amikor Fernandes a büntetőpontról duplázott, miután az uruguay-i védő Gimenez a saját tizenhatosában, portugál akció közben kézzel ért a labdához.