BL

Életjeleket ad a Szeged

Első BL-meccsét játszotta a Szeged azóta, hogy a csapat bejelentette az edzői stáb, Juan Carlos Pastor és Marko Krivokapić szezon végi távozását, és a sors különös fintoraként a gárda idei legjobb formáját nyújtotta a hazai pályán a Celje felett aratott kilencgólos győzelmével. A magyar csapat már az első félidőben megnyugtató előnyre tett szert egy 7:0-s sorozattal, ezalatt 12 percen át érintetlen maradt Mirko Alilović kapuja. A meccs kétharmadánál már tízgólosra is hízott az előny, így a Szeged kényelmesen húzhatta be a győzelmet, amelyhez a sérülésből visszatérő Bánhidi Bence hat találattal járult hozzá.

A két győzelemmel és öt vereséggel álló Szegednek vérmes reményei már nem lehetnek BL-csoportjában, a cél a nyolc csapat között a hatodik hely megszerzése, ami még részvételt jelent a kieséses szakaszban – ehhez pedig eddig megtette a szükséges lépéseket az Elverum és a Celje hazai legyőzésével.

Bánhidi, Tønnesen és Frimmel egyaránt hat gólig jutott (Fotó: MTI)

Eredmények, 7. forduló, A csoport: PSG–GOG 41:36. B csoport: Aalborg–Nantes 32:35, Szeged–Celje 36:27.

Nyitókép: Bánhidi, Tønnesen és Frimmel egyaránt hat gólig jutott (Fotó: MTI)