Novak kasszasikere

Az évzáró mestertornán megdöntött vagy beállított több tenisz jellegű csúcson kívül Novak Đoković jelentős kasszasikert is aratott. A volt világelső szerb több mint 4,7 millió dollárra szóló csekket vehetett át, amivel – noha hat rangos tornáról távol maradt – az idei kereseti lista élére ugrott, az összesített kereseti listán pedig az előnyét több mint 30 millió dollárra növelte Rafael Nadallal szemben, és az első teniszező lett, aki csak tornadíjakból több mint 160 milliót nyert. Annak ellenére, hogy a tornák díjalapja évről évre egyre növekszik, és a 2023-as is csúcsértékű lesz, nehéz elképzelni, hogy a közeljövőben, például az elkövetkező hat-hét év alatt, ezt az összeget bárki is megismétli.

A teniszezők idei kereseti listájának élcsoportja: 1. Đoković 9 934 582, 2. Alcaraz 7 655 130, 3. Nadal 7 442 076, 4. Ruud 6 942 316, 5. Cicipasz 5 648 416, 6. Fritz 4 570 481, 7. Auger-Aliassime 4 186 042, 8. Rubljov 4 229 954, 9. Medvegyev 4 178 524, 10. Kyrgios 3 490 464 stb.

Az összesített lista élcsoportja: 1. Đoković 164 691 308, 2. Nadal 132 403 671, 3. Federer 130 594 339, 4. Murray 63 248 285, 5. Sampras 43 280 489, 6. Wawrinka 35 330 662, 7. A. Zverev 32 407 055, 8. Ferrer 31 483 911, 9. Čilić 31 181 242, 10. Agassi 31 152 975 dollár stb.

VALENCIA. – A challenger 1. fordulójában: Zekić–Lajović 6:3, 7:5, Milojević–Merida 6:3, 7:5.
VALENCIA. – A női ITF-torna 1. fordulójában: Burillo–Ristić 1:6, 6:0, 6:0.
ORTISEI. – A női ITF-torna 1. fordulójában: Kozakova–Jokić 6:1, 6:2, Kozarov–Viertler 6:2, 6:4.

A Davis-kupa régi fénye

A népszerűség visszaállítását tűzte ki elsődleges célként David Ferrer, a tegnap rajtolt Davis-kupa-döntő tornaigazgatója. A júniusban kinevezett spanyol vezető szerint – aki korábban harmadik volt a világranglistán – lezárultnak tekinthetők a csapatverseny lebonyolításában végbement változások. „Jövőre visszakerülünk az ATP versenynaptárába, így ranglistapontokért lehet majd küzdeni, de itt nem állunk meg. Vannak további ötleteim a népszerűség visszaszerzésének az érdekében, de ezeket egyelőre nem árulhatom el” – mondta Ferrer.

A 122 éves Davis-kupa 2019-ben esett át a legnagyobb átalakításon, akkor a győztes egy 18 csapatos, egyhetes fináléból került ki, és a hagyományos hazai és idegenbeli párharcok már csak a selejtezőben vannak. Az első ilyen tornát Madridban rendezték, 2020-ban elmaradt a koronavírus-járvány miatt, tavaly pedig – a korábbi tervektől eltérően – nemcsak a spanyol főváros adott otthont a finálénak, hanem Torinóban és Innsbruckban is voltak mérkőzések. Idén Bologna, Glasgow, Valencia és Hamburg volt a döntő szeptemberi csoportkörének a helyszíne, a DK málagai zárásán pedig Spanyolország a negyeddöntőben Horvátországgal találkozik, ezenkívül Ausztrália–Hollandia, Olaszország–Egyesült Államok és Németország–Kanada párharcokra kerül sor. A győztesek az elődöntőben folytatják szereplésüket.