SZABADKAI SPORTHÍREK

Őrségváltás tizenhét év után

Huszonegy férfi és tizenhét női versenyző részvételével Szabadkán rendezték meg az országos súlyemelő-csapatbajnokság harmadik, zárófordulóját és a Gála Kupát, melyen az ország tíz legjobb férfi és női súlyemelője lépett pódiumra. Csapatban a nők mezőnyében a belgrádi Partizan nyert 2081 ponttal, az 1634 pontos Spartacus (Juhász Anna 22+28, 50 kg, Csíkos Ljiljana 37+50, 87 kg, Kocsis Szürke Kira 5565, 120 kg, Kohanecz Enikő 57+70, 127 kg) előtt, a harmadik helyet az ürögi Március 8. szerezte meg 650 ponttal. A férfiak mezőnyében a bácsi Hercules megtörte a Spartacus 17 éve tartó egyeduralmát, és 5730 pontot gyűjtve története első csapatbajnoki címét szerezte meg. A második helyen az 5625 pontos és öt 17 éven aluli súlyemelővel versenyző Spartacus (Aleksandar Saulić 100+118, 218 kg, Bencsik Masa Balázs 103+122, 225 kg, Hődör Patrik 102+120, 222 kg, Mihajlo Šijak 110+115, 225 kg, Rihter Adrián 107+135, 242 kg, Kajdocsi Tamás 170+210, 380 kg), a harmadikon pedig a 4369 pontos Partizan végzett. Bencsik Masa Balázs 103 kilós szakítással és 122 kilós lökéssel új országos csúcsokat döntött a 17 éven aluliak között. A Gála Kupát a férfiak mezőnyében Kajdocsi Tamás nyerte meg két bácsi versenyző, Stevan Vladisavljev és Filip Bertran előtt, a nők között pedig a Partizan tagja, Tamara Arunović diadalmaskodott, Radmila Zagorac (Hercules) és Sonja Bjelić (Hercules) előtt.

Tartományi bajnok a Spartacus Asztaliteniszklub serdülőcsapata. A Nemanja Marković, Luka Dragin, Miklós Dominik összeállításban asztalhoz álló szabadkai együttes a Ruma csapatát 3:1-re, a Novi Sadot 3:2-re, az Adát 3:0-ra győzte le, az elődöntőben az antalfalvi Slaviját 3:1-re verte Branko Brstina együttese, a döntőben pedig másodszor is 3:2-es győzelmet aratott a Novi Sad felett.

A Spartacus úszói Szegeden és Óbecsén vendégszerepeltek a hétvégén, ahonnan 32 éremmel tértek haza. A szegedi Naturtex Kupán a szabadkai pionír és serdülő versenyzők 7 érmet (1 arany, 2 ezüst, 4 bronz) nyertek, az Óbecsén megrendezett nemzetközi versenyen pedig 25 (8 arany, 11 ezüst, 6 bronz) érem a szabadkai termés.

Az I. női kosárlabdaliga 6. fordulójában a Spartacus 102:54 arányú vereséget szenvedett Belgrádban az Art Basket ellen. A többi eredmény: Partizan–Sloga 69:70, Versec–Vrbas 54:84, C. zvezda–Duga 94:44, Radnički (K)–Vojvodina 57:94, Kraljevo–Novosadska ŽKA 89:74. Az élcsoport: Kraljevo 12, C. zvezda és Sloga 11, … 10. Spartacus 8 ponttal stb.

A Spartacus kézilabdázói a Szuper B liga 8. fordulójában 31:30-ra legyőzték a Crvenka együttesét. A többi eredmény: Vrbas–Kolubara 34:27, Szivác–Hercegovac 31:27, Sinđelić–Lavovi 21:25, Ub–Smederevo 27:30, Apatin–Inđija 36:29. Az élcsoport: Smederevo és Ub 12, Crvenka 11, … 5. Spartacus 9 ponttal stb.