XV. NŐI EB

Újabb francia hengerlés

A II. középdöntős csoport első két helyezettje találkozott a vasárnap esti fordulóban Szkopjéban, ami viszont kiegyenlített harc helyett Franciaország csoportban való kimagasló pozíciójáról tett tanúbizonyságot, hiszen az előző Eb ezüstérmesei Montenegró számára is túl nagy falatnak bizonyultak. A torna kezdete óta látszik, szemernyit sem vetette vissza a franciákat, hogy az elmúlt években ikonikussá vált két kapusuk nélkül érkeztek, hiszen Amandine Leynaud nyáron visszavonult, Laura Glauser pedig sérülés miatt maradt távol. Cléopâtre Darleux ugyanis maradéktalanul helytáll a gólvonalon, és a Montenegró elleni 27:19-es sikert már azzal megalapozta, hogy az első tizenhárom percben csak két lövés talált utat mellette a kapuba. Bár a második félidőben Jovanka Radičevićék tízről négygólosra is le tudták tornázni a hátrányukat, ennél közelebb már nem jutottak, a csapat vezéralakja pedig el is ismerte, hogy mivel stabil védekezésük mellé nem társult hatékony támadójáték, ennél nem is reménykedhettek többen. A nap másik mérkőzésén Hollandia a második félidőben mutatott felzárkózással döntetlent harcolt ki Spanyolország ellen, amely eredmény valójában egyik félnek sem jó a Montenegró elődöntős pozícióból való letaszításáért folyó törekvésükben.

Eredmények, II. csoport: Hollandia–Spanyolország 29:29, Franciaország–Montenegró 27:19. A csoport állása: Franciaország (–1) 6, Montenegró (–1) 4, Spanyolország és Hollandia 3, Németország (–1) és Románia (–1) 2 pont.