MAGYAR LABDARÚGÁS

A Kecskemét gyenge pontja

Kisebb meglepetésre Mezőkövesden tört meg a Kecskemétnek, az idény meglepetéscsapatának a lendülete. Noha a találkozót a várakozásoknak megfelelően a vendégek kezdték jobban, a vezetést a táblázat alsó felében tartózkodó kövesdiek szerezték meg. A találat megzavarta a kecskemétiek védelmét, látszott, hogy a csapat nincs hozzászokva ahhoz, hogy egy találkozón belül hátrányból kell felkapaszkodnia. Ha a hazai csatárok kicsit pontosabbak, a kontrákból könnyedén növelhették volna a csapatuk előnyét. A kimaradt lehetőségek megbosszulták magukat, és a kövesdi védelem hathatós közreműködésével a vendégek kiegyenlítettek. A szünet előtt mégis a hazaiak örülhettek, ugyanis Beširović egy 22 méteres lövéssel vezetéshez juttatta csapatát. A második játékrészben közel állt az újabb egyenlítéshez a büntetőhöz jutott Kecskemét, ám Banó-Szabó lövését hárítani tudta a kapus. Az eredmény a későbbiekben sem változott, így a vendégek elszenvedték idénybeli második vereségüket is.

Egyenrangú felek csatáját hozta a Puskás Akadémia–Kisvárda találkozó. Minkét csapat rendkívül zárt hadállást választott, így az első húsz percben egyáltalán nem forogtak veszélyben a kapuk. A későbbiekben is csak akkor, ha néha a felfutó szélső hátvédek megkavarták az ellenfél védelmét. Ilyenkor azonban beadásaikat a kapusok könnyedén hatástalanították. Maradtak a távoli lövések, azok viszont pontatlannak bizonyultak. Amikor már úgy tűnt, hogy a találkozó gól nélküli döntetlennel ér véget, a játékvezetői ráadásban a csereként beállt Ilievszki egy kapu előtti kavarodás során megszerezte a vendégek győztes találatát.

A Zalaegerszeg–Újpest mérkőzésen a vendégek eleinte csatáraik gyorsaságát próbálták kihasználni, ám azok hiába zavarták össze több ízben is a hazai védelmet, gólt nem tudtak szerezni. Nem úgy a zalaiak, akik a kezdeti vendégpróbálkozásokat követően Szalaynak köszönhetően megszerezték a vezetést. A második játékrészben a játékvezető hosszas videózás után kiállította a zalaegerszegi Csókát, így a vendéglátó a mérkőzés utolsó harmadát emberhátrányban volt kénytelen lejátszani. A fővárosi csapat azonban nem tudott élni a létszámbeli fölényével, támadásaik ötlettelenek és erőtlenek voltak, azokban nem sok tudatosságot lehetett felfedezni. A zalaiak így megőrizték minimális előnyüket, és kicsit közelebb kerültek az élmezőnyhöz, a lilák viszont továbbra is kiesőhelyen állnak.

A 14. forduló: Mezőkövesd–Kecskemét 2:1 (Karnyicki 18., Beširović 42., illetve Kállai 28. (öngól), Puskás Akadémia–Kisvárda 0:1 (Ilievszki 93.), Zalaegerszeg–Újpest 1:0 (Szalay 23.), Vasas–Debrecen 0:3 Dzsudzsák 10., Szécsi 17., Babunski 38.).