Leágyúzták a Stamford Bridge-et

A Chelsea otthonában is megállíthatatlan volt az Arsenal – Emberhátrányban győzött a City – Szoboszlai újabb gólpasszt adott

A Premier League hétvégi fordulójában két derbit rendeztek. Elsőként a londoni Stamford Bridge gyepére futott ki a Chelsea és az éllovas Arsenal. A parázs hangulatú, gyors tempójú ütközeten a sok helyzet ellenére jó ideig nem született találat. Így maradt ez egészen a 63. percig, amikor Saka adott be labdát a szélről, ez pedig Gabrielnél kötött ki, aki közvetlen közelről a kapu bal oldalába juttatta a labdát.

Az Ágyúsok üldözője, a Manchester City mintegy 70 percet emberhátrányban játszott, de Haaland hosszabbításbeli tizenegyesével megverte a Fulhamet.

Angol bajnokság, 15. forduló: Leeds–Bournemouth 4:3, Manchester City–Fulham 2:1, Nottingham–Brentford 2:2, Wolverhampton–Brighton 2:3, Everton–Leicester 0:2, Chelsea–Arsenal 0:1, Aston Villa–Manchester United 3:1, Southampton–Newcastle 1:4, West Ham–Crystal Palace 1:2.

10

A következő fordulóban (november 12–13.): Manchester City–Brentford, Bournemouth–Everton, Liverpool–Southampton, Nottingham–Crystal Palace, Tottenham–Leeds, West Ham–Leicester, Newcastle–Chelsea, Wolverhampton–Arsenal, Brighton–Aston Villa, Fulham–Manchester United.

Negyedóra kellett a Barcának

Kötelező győzelemre készült a Barcelona az Almería ellen, és hamar előnybe is kerülhetett volna, de Lewandowski a 7. percben büntetőt hibázott. A kiscsapat ezután a teljes félidőn át jól védekezett, csak a 48. percben kapitulált, amikor Dembélé szép szólóakció után lőtte ki a bal alsót. Negyedórával később egy kavarodás végén De Jong volt jókor jó helyen, egy kipattanónál a hálóba pofozta a labdát, ez pedig elegendőnek bizonyult a nyugodt hazai diadalhoz.

Spanyol bajnokság, 13. forduló: Girona–Athletic Bilbao 2:1, Getafe–Cádiz 0:0, Valladolid–Elche 2:1, Celta Vigo–Osasuna 1:2, Barcelona–Almería 2:0, Atlético Madrid–Espanyol 1:1, Real Sociedad–Valencia 1:1.

4

A következő fordulóban (november 8–10.): Elche–Girona, Athletic Bilbao–Valladolid, Osasuna–Barcelona, Almería–Getafe, Sevilla–Real Sociedad, Espanyol–Villarreal, Mallorca–Atlético Madrid, Rayo Vallecano–Celta Vigo, Valencia–Betis, Real Madrid–Cádiz.

Szoboszlai ismét asszisztált

Egyre feljebb kapaszkodik a Bundesliga tabelláján a Leipzig, amely ezúttal a Hoffenheim vendégeként diadalmaskodott. A Bikák Nkunku révén vezetést szereztek, amit Rutter egyenlített ki. Ezután viszont Nkunku másodszor is beköszönt, a diadal megpecsételésében pedig Szoboszlai Dominik vállalt fontos szerepet, amikor előkészített Olmónak.

Német bajnokság, 13. forduló: Borussia (M)–Stuttgart 3:1, Augsburg–Frankfurt 1:2, Borussia (D)–Bochum 3:0, Hertha–Bayern 2:3, Hoffenheim–Leipzig 1:3, Mainz–Wolfsburg 0:3, Werder–Schalke 2:1, Leverkusen–Union 5:0.

6

A következő fordulóban (november 8–9.): Wolfsburg–Borussia (D), Bayern–Werder, Bochum–Borussia (M), Stuttgart–Hertha, Köln–Leverkusen, Frankfurt–Hoffenheim, Leipzig–Freiburg, Schalke–Mainz, Union–Augsburg.

Nem tágít a Napoli

Kőkemény vendégszereplésen maradt veretlen a Serie A éllovasa. A Napoli Bergamóban Lookman tizenegyesével hátrányba került (19.) az Atalantával szemben, de bő negyedórán belül, Osimhen és Elmas révén fordított, és az eredmény később már nem változott. Az első számú üldöző Milan Giroud hajrábeli találatával gyűrte le a Speziát.

Olasz bajnokság, 13. forduló: Udinese–Lecce 1:1, Empoli–Sassuolo 1:0, Salernitana–Cremonese 2:2, Atalanta–Napoli 1:2, Milan–Spezia 2:1, Bologna–Torino 2:1, Monza–Verona 2:0, Sampdoria–Fiorentina 0:2.