Pokuševski mindenhol

Amilyen rosszul indult a szezon az Oklahoma számára, olyan jól folytatódott, hiszen a rengeteg fiatal játékossal felálló Thunder három vereség után sorozatban négy győzelmet számlál. A csapat említett fiataljai közé tartozik az NBA-harmadéves szerb Aleksej Pokuševski is, aki az új idényben eddigi legkiemelkedőbb saját produkcióját tette a közösbe az Orlando elleni győzelem alkalmával. A nyurga erőcsatár a padról szállt be, végül azonban kezdőhöz méltó időt, 31 percnyi játéklehetőséget kapott Mark Daigneault edzőtől. Az Oklahoma a második félidőtől egyre komolyabb hátrányban volt, a harmadik negyed derekán 15 ponttal, a záróperiódus közepén pedig 11 ponttal is „égett” (93:104), innen azonban egy 18:2-es rohanást vágott ki, amivel fordított, és végül nyert. Pokuševski az említett futásban és korábban is rendre fontos kosarakat szerzett, lepattanókat szedett, és a pálya túloldalán is remekelt, kiosztott többek között három látványos blokkot, végül 16 ponttal és 9 lepattanóval csapata második legeredményesebb játékosaként zárt.

Brooklynban folytatódik a vesszőfutás, hiszen a gyenge szezonrajt miatt a vezetőség megköszönte Steve Nash tréner munkáját, a Nets pedig a soron következő találkozót két számjegyű vezetésről bukta el a Chicagóval szemben, Kevin Durant (32) mellett a másik sztár, Kyrie Irving (4) nagyot betlizett. Hasonlóan halványan indult a bajnoki címvédő Golden State idénye, a miami vereséggel a Warriors 3/5-re rontott, a találkozón Stephen Curry (23-13-13) számára nem túl gyakori tripla duplát jegyzett.

NBA, alapszakasz: Brooklyn–Chicago 99:108, Miami–Golden State 116:109, Oklahoma–Orlando 116:108, Phoenix–Minnesota 116:107. Eurokupa, 4. forduló, A csoport: Brescia–Bourg 69:71. Az élcsoport: Bourg 8, Brescia 6, Joventut (–1), Bursaspor (–1) és Prometej (–1) 5 pont stb. B csoport: London–Budućnost 78:87, Promitheas–Hamburg 81:77, Wrocław–Türk Telekom 71:75. Az élcsoport: Budućnost, Promitheas és Türk Telekom 7 pont stb.