Csúcsrangadó az elődöntőben?

Párizsban ma rajtol az idény utolsó 1000-es rangú tornája, amelyen nemcsak a pénz, a pontok és a dicsőség a tét, hanem az évzáró mestertorna még kiadó három helye is. A torinói meghívók száma tegnap késő délután csökkenhetett, ha Bázelban Felix Auger-Aliassime, Bécsben pedig Danyiil Medvegyev nyerte meg az ATP-tornát. A kanadai megint remekelt, a negyeddöntőben ugyanis harmadik meccsükön harmadszor is rávert a világelső Carlos Alcarazra.

A világelső súlyos vereséget szenvedett kanadai ellenfelétől (Fotó: Beta/AP)

A címvédő Novak Đoković erőnyerő a rajton, a 2. fordulóban vagy Diego Schwartzman, vagy Maxime Cressy következik. A nyolcaddöntőben Sinner vagy Hacsanov, a negyeddöntőben Ruud vagy Čilić, az elődöntőben pedig a csúcsrangadón Nadal vagy annak veresége esetén Cicipasz a várható ellenfél. A másik ágon a negyeddöntőben Alcaraz–Rubljov és Medvegyev–Auger-Aliassime párharcok esedékesek. Ugyanott a selejtezőben Györe László nem jutott táblára. A rajton ugyan legyőzte a belga David Goffint, azután azonban két szoros játszmában kikapott a svájci Marc-Andrea Hüslertől. Az első játszma rövidítésében Györe 5:5-nél veszítette el az adogatást, a másodikban 5:5-nél történt a meccs egyetlen breakje, ami a svájcit juttatta tovább.

A texasi Fort Worthban ma a Pegula–Szakari (a mérleg 2:3) mérkőzéssel indul a női évzáró mestertorna, s a B csoportban még a Dzsabir–Szabalenka (1:2) meccset tartják meg. Holnap az A csoportban a Świątek–Kaszatkina (4:1) és a Gauff–Garcia (2:1) csata lesz műsoron. A címvédő Garbiñe Muguruza nem jutott el a zárótornára.

PÁRIZS. – Az 1000-es torna selejtezőjében: Györe–Goffin 6:3, 7:6. A tábláért: Hüsler–Györe 7:6, 7:5.
BÁZEL. – Az ATP-torna negyeddöntőjében: Alcaraz–Carreno 6:3, 6:4, Auger-Aliassime–Bublik 6:2, 6:3, Bautista–Wawrinka 7:5, 7:6, Rune–Rindenknech 7:6, 6:2. Elődöntő: Auger-Aliassime–Alcaraz 6:3, 6:2, Rune–Bautista 7:6, 7:6.
BÉCS. – Az ATP-torna negyeddöntőjében: Medvegyev–Sinner 6:4, 6:2, Ćorić–Hurkacz 6:4, 6:7, 7:6, Dimitrov–Giron 6:3, 4:6, 6:4, Shapovalov–Evans 6:3, 6:3. Elődöntő: Medvegyev–Dimitrov 6:4, 6:2, Shapovalov–Ćorić 7:6, 6:0.
LIMA. – A challenger negyeddöntőjében: Burruchaga–Milojević 7:6, 2:6, 6:4.
BERGAMO. – A challenger selejtezőjében: Marcsenko–Valkusz 6:2, 6:3.
ISZTAMBUL. – A női ITF-torna elődöntőjében: Barkova–Radivojević 6:3, 6:1.