Újabb pofon Kloppnak

Már az Anfielden is elkönyvelt egy vereséget a Liverpool – Lewandowski három pontot érő villanása – Meg sem állt hatig a Bayern

Újabb mélypontra jutott a Premier League-ben a kerete alapján a tabella tetejére várt Liverpool, Jürgen Klopp csapata ugyanis immár a hazai Anfield Roadon is elszenvedte első vereségét, ami után tovább távolodott a legjobbaktól. A vereség ráadásul azért is fájdalmas volt, mert az óriásverő az a Leeds lett, amely ezt megelőzően a kiesőzónában tartózkodott… Rodrigo már a 4. percben meglepte Alissont, és bár Szalah tíz perc múlva egyenlített, a továbbiakban nem tudták újabb gólra váltani a hatalmas mezőnyfölényt a Mersey-parti vörösök. A slusszpoén pedig a 89. percben jött el, amikor Summerville robbant be Bamford beadására, és mintegy 53 ezer néző megrökönyödésére kilőtte a jobb alsót.

Angol bajnokság, 14. forduló: Leicester–Manchester City 0:1, Bournemouth–Tottenham 2:3, Brentford–Wolverhampton 1:1, Brighton–Chelsea 4:1, Crystal Palace–Southampton 1:0, Newcastle–Aston Villa 4:0, Fulham–Everton 0:0, Liverpool–Leeds 1:2, Arsenal–Nottingham 5:0.

9

A következő fordulóban (november 5–6.): Leeds–Bournemouth, Manchester City–Fulham, Nottingham–Brentford, Wolverhampton–Brighton, Everton–Leicester, Chelsea–Arsenal, Aston Villa–Manchester United, Southampton–Newcastle, West Ham–Crystal Palace, Tottenham–Liverpool.

Lewa döntött a Mestallában

Majdnem pontokat hagyott ott a Valencia otthonában a Barcelona. A denevérek ráadásul Lino gólja miatt rövid ideig a vezetésnek is örülhettek, de kezezés miatt végül maradt a 0:0 a kijelzőn – egészen a hosszabbítás harmadik percéig, amikor a Raphinha beadására érkező Lewandowski mindhárom pont sorsát eldöntötte.

Spanyol bajnokság, 12. forduló: Mallorca–Espanyol 1:1, Almería–Celta Vigo 3:1, Cádiz–Atlético Madrid 3:2, Sevilla–Rayo Vallecano 0:1, Valencia–Barcelona 0:1, Osasuna–Valladolid 2:0, Real Madrid–Girona 1:1.

4

A következő fordulóban (november 4–7.): Girona–Athletic Bilbao, Getafe–Cádiz, Valladolid–Elche, Celta Vigo–Osasuna, Barcelona–Almería, Atlético Madrid–Espanyol, Real Sociedad–Valencia, Villarreal–Mallorca, Betis–Sevilla, Rayo Vallecano–Real Madrid.

Bajor hatos

Kíméletlen volt a Bundesliga rekordbajnoka a Mainzzal, a Bayern 6:2-vel mosta le a pályáról a vendégeket az Allianz Arénában. A gólokon szépen megosztoztak a gigász játékosai, sorrendben Gnabry, Musiala, Mané, Goretzka, Tel és Choupo-Moting talált be, míg a túloldalon Widmer és Ingvartsen szépített. A kapaszkodó Leipzig 2:0-s győzelméből Nkunku vezető találatánál Szoboszlai Dominik gólpasszal vette ki a részét.

Német bajnokság, 12. forduló: Werder–Hertha 1:0, Bayern–Mainz 6:2, Leipzig–Leverkusen 2:0, Stuttgart–Augsburg 2:1, Wolfsburg–Bochum 4:0, Frankfurt–Borussia (D) 1:2, Union–Borussia (M) 2:1.

6

A következő fordulóban (november 4–6.): Borussia (M)–Stuttgart, Augsburg–Frankfurt, Borussia (D)–Bochum, Hertha–Bayern, Hoffenheim–Leipzig, Mainz–Wolfsburg, Werder–Schalke, Leverkusen–Union, Freiburg–Köln.

Gázolt az éllovas

Stabilan őrzi vezető helyét a Serie A tabelláján a Napoli. A dél-olaszországiak a hétvégi fordulóban a középmezőnyben álló Sassuolót tarolták le, elsősorban Victor Osimhen mesterhármasának köszönhetően. A nigériai támadón kívül Khvicha Kvaratskhelia volt még eredményes, aki az első két gólnál előkészítő szerepet vállalt.

Olasz bajnokság, 12. forduló: Napoli–Sassuolo 4:0, Lecce–Juventus 0:1, Inter–Sampdoria 3:0, Empoli–Atalanta 0:2, Cremonese–Udinese 0:0, Spezia–Fiorentina 1:2.