A címvédő ellen kevés a Király klasszisa

Az elmúlt szezon nagydöntős főszereplőinek egy-egy meccsével kezdetét vette tegnap hajnalban a tengerentúli profi kosárlabda-bajnokság alapszakasza. Előbb a Golden State-tel vívott fináléban 4:2-re alulmaradó Boston lépett fel a Philadelphia ellen. A Celticsnél a két megszokott húzóember, Jaylen Brown és Jayson Tatum egyaránt 35 pontig számlált, és bár a 76ersnél James Harden (35) és Joel Embiid (26-15) ugyancsak jól lendült a szezonba, a harmadik negyed közepén bemutatott több kisebb hazai futás után nem volt esély a vendégek számára, akik elsősorban a gyűrű közelében nem tudtak mit kezdeni a bostoni támadásokkal.

A nyitónap második felvonása a bajnoki címvédő Warriors és a 38. évét taposó LeBron Jamesszel fémjelzett Lakers párharcát hozta. A találkozó végeredménye legkésőbb a harmadik negyed derekán ismertnek volt mondható, amikor a Golden State vaskosan 20 pont feletti előnybe került, és bár a hátralévő időben a Taviak kozmetikáztak az eredményen, a győzelemben egy pillanatig sem reménykedhettek. A győztesnél a négy triplát vágó Steph Curry (33) legnagyobb segítsége Andrew Wiggins (20) és Klay Thompson (18) volt, míg a túloldalon a Király hiába teljesített tripladupla-közeli produkciót (31-14-8), és Anthony Davis (27) és Russell Westbrook (19-11) is kitett magáért, a Lakers keretének soványabb merítése ezúttal is megmutatkozott.

Az Euroligában háromból három vereségnél tart a nyolc szezon után visszatérő Partizan, amely a Milano ellen az első félidőben többször 11 ponttal, a zárónegyed elején pedig 9-cel is vezetett, de a hajrában Željko Obradović csapata 11:0-s futást engedélyezett az olasz klubnak, amely így fordított és nyert. Vasilije Micić Efese a szerb irányító 22 pontjával vezetve parázs végjátékban kikapott a Valenciától. Az Eurokupában a Budućnost ilyen szintű tornán ritkán látott, 40 pontos verést adott Wrocławban a lengyel házigazdának.

NBA, alapszakasz: Boston–Philadelphia 126:117, Golden State–LA Lakers 123:109. Euroliga, a 3. fordulóban: Efes–Valencia 91:92, Žalgiris–Bologna 68:65, Fenerbahçe–Asvel 84:63, Makkabi–Monaco 78:70, Bayern–Barcelona 73:84, Partizan–Milano 75:80. Az élcsoport: Fenerbahçe 6, Olimpiakosz (–1), Alba (–1), Baskonia (–1), Milano, Monaco, Barcelona és Makkabi 4 pont stb. Eurokupa, 2. forduló, A csoport: Venezia–Bourg 73:79. B csoport: London–Trento 80:75, Wrocław–Budućnost 58:98, Hamburg–Türk Telekom 83:88.