Még egy gyors győzelem

Novak Đoković meccse a holland Botic Van de Zandschulppal tíz perccel hosszabb volt, mint a nagyon rövid előző napi. Ezúttal is gyors és fölényes győzelem született, Novak bejutott a negyeddöntőbe, ahol az orosz Karen Hacsanov következik. Kettőjük mérlege 6:1-re áll, az idén Novak mindkét viadalukat megnyerte.

Miomir Kecmanović második egymás közötti viadalukon is legyőzte a brit Daniel Evanst. Furcsa mérkőzés volt, amelyben a szerb könnyen nyerte az első, a brit pedig a második játszmát. A harmadikban Kecmanović 4:1-re vezetett, Evans 5:4-re fordított, és a meccsért adogatott. A britnek hat meccslabdája volt, Miomir valamennyit mentette, és végül a rövidítésben nyert. Következik az amerikai Frances Tiafoe, aki mindkét ATP-mérkőzésüket megnyerte. Ha Kecmanović győz, feljut a ranglista 29. helyére.

Lola Radivojević kiesett a nagyszombati (Trnava) ITF-tornán, de az 1. fordulóban aratott győzelemmel feljutott a 400 legjobb közé. Lola idén már csaknem 1000 helyet javított, hisz az évet az 1359. helyen kezdte, most pedig 392.

ASZTANA. – Az ATP-torna 2. fordulójában: Đoković–Van de Zandschulp 6:3, 6:1, Hacsanov–Čilić 2:6, 6:3, 6:3, Cicipasz–Nardi 7:6, 7:6, Hurkacz–Bublik 6:4, 6:4.
TOKIÓ. – Az ATP-torna 2. fordulójában: Kecmanović–Evans 6:3, 3:6, 7:6, Martinez–Munar 4:6, 6:3, 6:1, Ćorić–Nakashima 7:5, 6:2, Tiafoe–Zapata 6:1, 7:6, Kyrgios–Majchrzak 3:6, 6:2, 6:2.
OSTRAVA. – A WTA-torna 2. fordulójában: Świątek–Tomljanović 7:5, 2:2 – feladás, Kvitová–Badosa 7:6, 6:4, Muchová–Haddad 6:4, 6:4, Ribakina–Szasznovics 6:7, 6:4, 7:5, Parks–Szakari 5:7, 7:5, 7:5.
MONASTIR. – A WTA-torna 2. fordulójában: Cornet–Dart 6:3, 6:4, Mertens–Papamihail 5:7, 6:1, 6:2, Zidansek–Potapova 6:3, 3:6, 6:2.
PARMA. – A challenger 2. fordulójában: Lajović–N. Sanchez 6:1, 6:3.
KVANGDZSU. – A challenger 2. fordulójában: Piros–Tu 6:4, 6:4.
NAGYSZOMBAT. – A női ITF-torna 1. fordulójában: Radivojević–Asztahova 6:4, 6:7, 7:6. 2. forduló: Swan–Radivojević 6:2, 6:2.
ŠIBENIK. – A női ITF-torna 2. fordulójában: Jani–Rosca 6:0, 6:3.
SZOZOPOL. – A női ITF-torna 1. fordulójában: Stolmár–Monnet 7:5, 6:1. 2. forduló: Yoruk–Szabanin 7:6, 6:1.