2024. március 28., csütörtök
MAGYAR LABDARÚGÁS

Amikor a hét mesterlövész is kevés!

Vasárnap délután az újonc Kecskemét a bajnok és listavezető Ferencvárost fogadta. Hatalmas meglepetésre az első félidőben a kecskemétiek irányították a játékot, és Nagy találataival a szünetre kétgólos előnyre tettek szert. A második félidőben a cserékkel ritmust és szerkezetet váltott a Fradi, egyszerre hét (!) támadóval rohamoztak Csercseszov mester fiai, ám mindez kevésnek bizonyult, így a címvédő az idényben elvesztette első bajnokiját.

Érdekes találkozót láthattak azok, akik Debrecenben kilátogattak a Nagyerdei Stadionba. A Loki remekül kezdte a Honvéd elleni bajnokit, különösen Dzsudzsák villogott, több veszélyes támadásban szerepe volt, és az az akció is tőle indult el, melynek végén Babunski közelről bevette a vendégek kapuját. A hazaiak továbbra is lendületben maradtak, Baráth és Bódi találataival úgy tűnt, fél óra alatt eldőlt a három pont sorsa, annál is inkább, mert a kispesti védelem ekkor a minimális ellenállásra is képtelennek bizonyult. A fővárosiak kilátástalanságát csak növelte, hogy közvetlenül a szünet után tovább nőtt a vendéglátó előnye. A Honvéd csak ekkor adta az első életjeleket, Domingues gyorsan szépíteni tudott, majd a vörös-feketék fokozatosan átvették a játék irányítását. Sampeiro és Jonson három percen belül szorossá tették a találkozót, és mivel ekkor még bő negyedóra hátravolt a találkozóból, izgalmas hajrá előtt álltak a csapatok. Bár a Debrecen egyre inkább elfáradt, hősies védekezéssel egy gólt megőrzött előnyéből, a kispestiek pedig bánhatták, hogy bő félidőnyi előnyt adtak ellenfelüknek.

Igencsak gyenge iramban és színvonalon kezdődött az Újpest–Kisvárda találkozó. A játékosok átadásaiba bosszantó hibák kerültek, és a lilák vezető találata is csak a véletlennek meg Vranjaninnak, a kisvárdai hátvéd furcsa mozdulatának volt köszönhető. A félidő hajrájában egyértelműen jobban játszott az Újpest, Gouré duplázni tudott, így az érdemi kérdések már a szünetre eldőltek. A második félidőben tovább fokozódtak a Kisvárda gondjai. Kovačić kiállítása miatt emberhátrányba került, majd Simon újabb góllal terhelte meg a hálójukat. A hazaiak így végül kiütéses győzelmet arattak, a vendégek pedig sorozatban harmadik vereségüket szenvedték el, ráadásul a bajnokság kezdetén mutatott tetszetős játékuk is teljesen szétesett.

Hiába szerezte meg Holendernek köszönhetően a Vasas az első félidő végén a vezetést a Zalaegerszeg ellen, az angyalföldieknek végül meg kellett elégedniük egy ponttal. Ez azért is bánthatja a klubvezetőséget, mert a csapat kilenc forduló után is nyeretlen, hat döntetlen mellett már háromszor is vereséget szenvedett. Bár az első percben már előnybe került, végül vereséget szenvedett a Pakstól a Mezőkövesd.

A 9. forduló: Mezőkövesd–Paks 1:2 (Dražić 1., illetve Varga 56., Böle 64.), Újpest–Kisvárda 4:0 (Vranjanin 31. [öngól], Gouré 36. és 45.+1., Simon 67.), Debrecen–Honvéd 4:3 (Babunski 15., Baráth 26., Bódi 32., Lagaton 48., illetve Domingues 53., Sampeiro 70., Jonson 72.), Vasas–Zalaegerszeg 1:1 (Holender 44., illetve Lešjak 53.), Kecskemét–Ferencváros 2:0 (Nagy 27. és 34.).