2024. március 28., csütörtök
VITORLÁZÁS

Hét érem Ohridból

A Palicsi Vitorlásklub versenyzői hét érmet nyertek az ohridi nemzetközi regattán, melyen szerbiai, bulgáriai és észak-macedóniai vitorlázók vettek részt. A kiváló időjárási körülmények között megtartott regattán az optimist hajóosztályban öt, az ILCA hajóosztályban pedig hét futamot tartottak. A Palicsi Vitorlásklub versenyzői közül Nenad Zakić (ILCA hajóosztály), Molnár Bertalan (optimist a fiúk között és összesítettben) és Tijana Zakić (optimist a lányok mezőnyében) szerzett első helyet, Luka Sretenović (ILCA) a második, Dario Bešić (ILCA) és Tijana Zakić (optimist összesített) pedig a harmadik helyen zárta a regattát. A palicsi vitorlázók további eredményei a következők: 4. hely: Aleksa Sretenović (ILCA), Anđela Drakulić (optimist, a 12 éven aluli lányok között); 5. hely: Sven Skenderović (ILCA); 6. hely: Marko Atić (optimist, 8 évesként a 12 éven aluliak között).