2024. április 18., csütörtök
SZABADKAI SPORTHÍREK

Négy arany az országos bajnokságról

Négy arany-, két ezüst- és két bronzérmet nyertek a Spartacus súlyemelői a felnőtt egyéni országos bajnokságon, melyet a sétaerdei sportcsarnokban rendeztek meg. A dobogó legmagasabb fokára Német Ricsárd (55 kg), Aleksandar Saulić (61 kg), Hődör Patrik (73 kg) és Kajdocsi Tamás (+109 kg) állhatott fel, Rihter Adrián (89 kg) és Zovko Gordan (102 kg) a második, Bencsik Masa Balázs (67 kg) és Mihajlo Šijak (102 kg) a harmadik, Katona Szebasztián (61 kg) pedig a negyedik helyen zárta a versenyt. Három szabadkai versenyző országos csúcsot ért el a 17 év alattiak mezőnyében: Bencsik Masa Balázs 115 kg-os lökéssel, Rihter Adrián 116 kg-os szakítással, Mihajlo Šijak pedig 125 kg-os szakítással ért el új országos rekordot.

A Spartacus kézilabdázói 33:24-re nyertek a belgrádi Sinđelić ellen a Szuper B liga 2. fordulójában. A többi eredmény: Vrbas–Lavovi 27:28, Crvenka–Smederevo 25:23, Hercegovac–Inđija 24:28, Kolubara–Apatin 30:23, Szivác–Ub 27:31.

Megszerezte első győzelmét a Spartacus futsalcsapata a II. ligában. A szabadkai gárda hazai pályán 5:4-re legyőzte a belgrádi Banjica csapatát. A 4. forduló többi eredménye: Leskovac–Gvozdeni puk 3:1, Smederevo–Winter sport 2:2, Požarevac–SAS 1:2, a Partenon–Jastrebac és a Kalča–Ekonomist mérkőzést későbbi időpontban játsszák. Az élcsoport: SAS 12, Požarevac 9, Winter sport 8, … 9. Spartacus 4 pont stb.

A Spartacus Teniszklub 18 éven aluliakból álló fiúcsapata országos bajnoki címet nyert, miután a döntőben 4:0-ra legyőzte a Player Zone együttesét. A szabadkai csapatot Mateja Gojković, Zoran Ludoški és Andrej Nedić alkotta.

Zentán tartották meg az utánpótláskorú birkózók Nikola Vukov-emlékversenyét, melyen a Spartacus tagjai közül Nikola Mijušković (U13, 70 kg) és Szente Dominik (U15, 52 kg) első helyet ért el, Žarko Nenadić (U17, 71 kg) a 2., Némedi Noel (U11, 55 kg) pedig a 3. helyen végzett. Az aradi nemzetközi tornán Dragan Tankosić (U11, 21 kg) arany-, Mihajlo Buljovčić (U9, 28 kg) és Vuk Crnobrnja (U11, 31 kg) pedig bronzérmet nyert.

A Spartacus férfi kosárlabdázói bronzérmet nyertek Szombathelyen a XIII. Horváth Zoltán-emléktornán. Az elődöntőben a szabadkai együttes 95:85 arányú vereséget szenvedett a BC GGMT Vienna csapatától, a bronzmeccsen azonban nagyarányú, 101:45-ös győzelmet aratott a BBC Eisenstad együttese felett.

Stepanovićevón rendezték meg a fiatalabb pionírok vajdasági cselgáncsbajnokságát, melyen 38 egyesület 160 versenyzője vett részt. A Spartacus tagjai két érmet nyertek, ugyanis a bajmoki szakosztályban versenyző Mezei Emina 56 kg-ban ezüstérmet nyert, Lovas Marko pedig 66 kg-ban a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Mindketten jogot szereztek a részvételre a belgrádi országos bajnokságon, melyet az előttünk álló hétvégén Belgrádban tartanak.