NEMZETEK LIGÁJA

Horvátország és Hollandia a négyben

Vasárnap este két csoport is lezárult a Nemzetek Ligája legrangosabb, A jelű divíziójában, így már ismert a jövő évi négyes döntő mezőnyének fele – a másik feléhez remélhetőleg Magyarország is csatlakozott tegnap késő este, amikor legalább egy döntetlent ért el Olaszországgal szemben Marco Rossi legénysége.

Az A divízió 1. csoportjában a csoportelsőség és a kieső is kérdéses volt az utolsó meccsekre fordulva. Előbbiért a horvátok és a dánok voltak versenyben, utóbbi elől a franciák és az osztrákok próbáltak megmenekülni. A torna címvédőjeként ilyen helyzetbe kerülő franciák aztán ismét nem a legfényesebb oldalukat mutatták, hiszen legnagyobb sztárjaikkal a kezdőben sem tudtak győzni Koppenhágában, ahol a házigazda dánok Dolberg és Skov Olsen első félidő végi találatával diadalmaskodtak. Ilyen párhuzamos történések mellett Ausztriának a bennmaradást jelentette volna a horvátok legyűrése, amire jó ideig esély is mutatkozott. Modrić vezető gólját (6.) ugyanis Baumgartner fejese (9.) gyorsan kiegyenlítette, és ilyen eredménnyel érkeztek a felek az utolsó fél órára. Ekkor azonban három perc alatt két fejessel döntött Zlatko Dalić csapata: előbb Livaja bólintotta be (69.) Perišić beadását, majd Lovren érkezett látványos csukamozdulattal Majer bekanyarítására, a sikerrel pedig a horvátok egyetlen ponttal Dánia előtt maradtak a tabellán.

A rang 4. kvartettjében a csoportgyőzelem volt a tét Hollandia és Belgium között, igaz, a vendégeknek komoly, 3 gólos sikert kellett volna elérniük az említett cél, illetve a négyes döntő eléréséhez. Ez viszont egyáltalán nem jött össze, sőt a 73. percben a Tulipánok szerezték meg a találkozó egyetlen találatát, amikor Gakpo szögletére Van Dijk emelkedett, és életerős fejessel talált be Courtois hálójába.

Kissé váratlan gyengélkedéssel fejezték be a vitézkedést a törökök a C divízióban, ahol már az első négy kör alatt biztosították a feljutást a B szintre. Stefan Kuntz tanítványai ebben a magabiztosságban az őszi ablakban egy Luxemburg elleni „ikszet” és legutóbb egy Feröer szigetek elleni bukást is megengedhettek maguknak, több fiatal kipróbálásával és nagy rotációval. Törökország így is csoportelsőként zárt, és legközelebb a hozzá méltóbb B divízióban láthatjuk.

Eredmények, 6. forduló, A divízió, 1. csoport: Ausztria–Horvátország 1:3, Dánia–Franciaország 2:0.