Federer búcsút mond a versenyzésnek

Minden idők talán legjobb teniszezője, a svájci Roger Federer bejelentette, hogy a hónap végén, a Laver-kupán búcsúzik el a versenyzéstől. A 41 éves veterán, aki pályafutása során 20 Grand Slam-tornát, összesen 103 versenyt nyert, 1526 hivatalos meccse közül pedig 1251-en győzött, több mint egy éve már sérülés és műtétek miatti kényszerpihenőn van, s hiába reménykedett, hogy még az idén visszatérhet, és legalább szülővárosa tornáján, Bázelban felléphet. Rövid időn belül Federer lett Serena Williams, Sam Querrey és Andrea Petković után a negyedik neves teniszező, aki pályafutása befejezését harangozta be.

Időközben Szerbia válogatottja Valenciában 2:1-re nyert Dél-Korea ellen a Davis-kupa 16-os döntőjének 2. fordulójában, és ma Kanadával mérkőzik a továbbjutásért, Magyarországnak pedig a 2:0-s vezetéssel a mai három meccsen csak egy pont kell, hogy a Világcsoport I.-ben legyőzze Ukrajnát.

Davis-kupa, döntő, 2. forduló, A csoport: Horvátország–Svédország 2:1. B csoport: Szerbia–Dél-Korea 2:1 (Lajović–Hong 6:4, 6:0, Kecmanović–Kvon 6:3, 6:4, Ćaćić/Krajinović–Nam/Szong 4:6, 2:6). C csoport: Franciaország–Ausztrália 1:2. D csoport: USA–Kazahsztán 2:1. Világcsoport I.: Magyarország–Ukrajna 2:0 (Fucsovics–Bjelinszkij 6:3, 6:2, Piros–Orlov 6:2, 6:2).

PORTOROŽ. – A WTA-torna 2. fordulójában: Friedsam–Raducanu 7:5, 0:6, 6:3, Paolini–Juvan 5:7, 6:2, 7:6, Parry–Potapova 7:6, 6:4, Siniaková–Burrage 7:5, 6:1.
CSENNAI. – A WTA-torna 2. fordulójában: Podoroska–Maria 3:6, 6:2, 7:6, Swan–Gaszanova 7:6, 6:2, Linette–Szelehmetjeva 6:2, 6:0, Gracseva–Zhao 6:1, 7:5.
BUKAREST. – A 125-ös WTA-torna 2. fordulójában: Jani–Waltert 6:4, 2:6, 6:1.
ZLATIBOR. – A futures 2. fordulójában: Popović–Juhász 6:1 – feladás.