KAJAK-KENU

Reménykeltő eredmények

Pozsony szervezte meg idén az ifikorú kajakosok legfontosabb erőfelmérőjét, az Olimpiai Reménységek Versenyét, amelyre a szerbiai csapat 48 sportolóval érkezett. Közülük többet is térségünkből válogattak be a keretbe, hiszen a zentai Tiszavirágból Kelemen Panna, Gere Katalin, Ladócki Ádám, Ladócki Csongor és Subotić Igor, a magyarkanizsai Testvériségből például Dobó Petra és Ladányi Lídia, a bezdáni Dunavból pedig Horvát Zsófi is a résztvevők között volt. Az egyéni versenyeken évenkénti korcsoportokat különböztettek meg, így a 15, a 16 és a 17 évesek is a velük egykorúakkal mérkőzhettek meg.

Szerbia 2 arany-, 2 ezüst- és 1 bronzéremmel a tizedik legeredményesebb nemzetként távozhatott a tornáról, a dobogós helyekből pedig a vajdasági magyarok is kivették a részüket. Horvát Zsófi és Jana Sarić harmadikak lettek K2 1000 méteren a 15–16 évesek között, míg a 17 esztendősek ugyanezen versenyszámában Gere Katalin és Dina Bacelj másodikként végzett. Gere egyébként négy számban is érdekelt volt, és egyéni versenyében, a K1 1000 méteren negyedik lett. A két szerbiai aranyérem fiú K4 200 méteren és a 16 éves Strahinja Dragosavljević révén K1 200-on született. Magyarország ezt a kajakversenyt is uralta, hiszen 29 aranyat, összesen 64 érmet szerzett.