VÍZILABDA-EB, SPLIT

A magyarok legyőzték a világbajnokokat!

Hol van már a júliusi világbajnokság! A spliti Eb elődöntőjében kikapott a világbajnok Spanyolország és a másik döntős Olaszország is, így a mai (szombat, 20.30) fináléban a címvédő Magyarország és a házigazda Horvátország csap össze. A magyarok esetében a fegyelmezett védekezés volt a siker kulcsa, a játék azon része, amelyet az újonnan kinevezett szövetségi kapitány, Varga Zsolt a legfontosabbnak tart. Érdekes adat, hogy az Eb előtt lejátszott edzőmeccsen a magyarok még 15 gólt kaptak az ibériaiaktól, ezúttal azonban csak nyolcat, pedig az ellenfélnek dupla annyi előnye volt, de 12 blokkot kapott. Ilyen védekezéssel bárki legyőzhető, még a horvátok is, akik 8000 vérmes szurkoló előtt, egy igen izgalmas és érzelmileg túlfűtött meccsen (33 kiállítás!) győzték le az olaszokat, akik a harmadik negyedben kétszer is visszakapaszkodtak a kétgólos hátrányból, a meccset pedig a honosított Konstantin Harkov ötméterese döntötte el másfél perccel a vége előtt.

Minden elismerés a magyar fiúknak! (Fotó: MTI)

Férfiak, az 5–8. helyért: Görögország–Montenegró 14:12, Franciaország–Grúzia 7:5. Elődöntő: Magyarország–Spanyolország 10:8, Horvátország–Olaszország 11:10.