2024. április 18., csütörtök
XLI. FÉRFI EB

Kilengések és a nagy futás

Fura egy két számjegyű győzelmet bizonytalannak nevezni, Szerbia esetében mégis Izrael 89:78-as verésére foghatjuk rá leginkább ezt a jelzőt, persze ehhez némi szőrszálhasogató hozzáállásra is szükség van. A Sasok az eddigi legpazarabb meccsét hozó Nikola Jokićtyal vezetve a keleti nemzet ellen is elszámláltak félszázig a hosszú pihenőre (50:38) – a Denver zsenije hibátlan dobásmutatóval 20-nál járt ekkor –, és a vezetést a második félidőben egyszer sem engedték ki a kezükből, az izraeliek azonban 16 pontos hátrányból (62:46) szívós kapaszkodással képesek voltak meccset csinálni a zárónegyedre (65:63). Ekkor mintha megrázta volna magát a szerb csapat, és néhány perc alatt 14:0-s rohanást produkált (79:63), amivel pontot tett a találkozó végére (89:78). A Joker 30 percnyi játékideje alatt kiemelkedő statisztikai mutatókkal zárt, hiszen 29 pontot, 11 lepattanót, 5 gólpasszt, 4 labdaszerzést és 2 blokkolást jegyzett.

Magyarország sajnos negyedik csoportmeccsét is elveszítette, legyőzője Litvánia volt, amely három vereség után élet-halál helyzetben futott ki a parkettre. A magyarok veresége a sérült Hanga Ádám hiányában gyakorlatilag a nagyszünetre eldőlt, Stojan Ivković tanítványai az utolsó körben a csoportelsőségért küzdő németek ellen valószínűleg csak csodával határos módon érhetnek el sikert.

Eredmények, 4. forduló, A csoport: Spanyolország–Montenegró 82:65, Törökország–Belgium 78:63, Bulgária–Grúzia 92:80. A sorrend: Spanyolország és Törökország 7, Montenegró és Belgium 6, Bulgária és Grúzia 5 pont. B csoport: Szlovénia–Németország 88:80, Franciaország–Bosznia-Hercegovina 81:68, Litvánia–Magyarország 87:64. A sorrend: Németország, Szlovénia és Franciaország 7, Bosznia-Hercegovina 6, Litvánia 5, Magyarország 4 pont. C csoport: Görögország–Ukrajna 99:79, Olaszország–Horvátország 81:76, Észtország–Nagy-Britannia 94:62. A sorrend: Görögország 8, Ukrajna 7, Olaszország és Horvátország 6, Észtország 5, Nagy-Britannia 4 pont. D csoport: Szerbia–Izrael 89:78, Lengyelország–Hollandia 75:69, Finnország–Csehország 98:88. A sorrend: Szerbia 8, Lengyelország 7, Izrael és Finnország 6, Csehország 5, Hollandia 4 pont.