XLI. FÉRFI EB

Gázolás százzal

Három forduló után is a hibátlan nemzetek közé tartozik Szerbia a férfi Európa-bajnokságon. Svetislav Pešić csapata a hollandok és a csehek után a finneket is könnyedén győzte le, sőt, eddig ez a mérkőzés volt a Sasok legbrutálisabb erődemonstrációja. Két negyed után ugyanis az európai kosárlabdában ritkán látott ponttermés, 62 állt a szerbek neve mellett (62:34), így a második félidőre kevés nyitott kérdés maradt (100:70). Hat szerb ért el legalább 11 pontot, a legértékesebb egyéni teljesítményt újra Nikola Jokić hozta össze 13 ponttal, 14 lepattanóval és 7 assziszttal.

Eredmények, 3. forduló, C csoport: Ukrajna–Olaszország 84:73, Görögország–Nagy-Britannia 93:77, Horvátország–Észtország 73:70. A sorrend: Ukrajna és Görögország 6, Horvátország 5, Olaszország 4, Észtország és Nagy-Britannia 3 pont. D csoport: Szerbia–Finnország 100:70, Lengyelország–Izrael 85:76, Csehország–Hollandia 88:80. A sorrend: Szerbia 6, Lengyelország és Izrael 5, Finnország és Csehország 4, Hollandia 3 pont.