MAGYAR LABDARÚGÁS

A harmadik pofon

A Ferencvárostól elszenvedett katasztrofális vereség, majd a nemzetközi kupaszereplés dicstelen befejezését követően szemmel láthatóan a Fehérvár játékosai fejben nem tudták összeszedni magukat, vasárnap Kisvárdán is vereséget szenvedtek ugyanis. Gól nélküli első félidőt követően szűk negyedóra alatt megpecsételődött a székesfehérváriak sorsa, hiszen a kisvárdaiak a második játékrész elején háromszor is betaláltak vendégük kapujába. Kodro ugyan egy kezezés miatt megítélt büntetőből még szépíteni tudott, ám ennél többre nem futotta a Fehérvár erejéből, amely jelenleg a táblázat utolsó előtti helyén áll. Érdekesen alakult a forduló nyitómérkőzése, az Újpest–Paks-összecsapás. A vendégek Windeckernek köszönhetően gyorsan előnybe kerültek. A lilák támadójátékában az első félidőben nem volt meg az átütőerő, ráadásul a szünet után Varga büntetőből megduplázta csapata előnyét, majd Papp is beköszönt. Amikor már mindenki elkönyvelte a paksi sikert, az Újpest nagyobb fokozatra kapcsolt és két fejesgóllal nyílttá tette az utolsó negyedórát. A fővárosiak előtt még a pontmentésre is nyílt alkalom, ám a kapufa kisegítette Ráczot, a paksi kapusát, így a vendégek végül győztesen hagyhatták el a pályát. Továbbra is menetel a bajnokság eddigi meglepetéscsapata, a Kecskemét, amely ezúttal hazai pályán a Zalaegerszeget győzte le. Pedig a találkozó elején nem sokan fogadtak volna a vendéglátó sikerére. Az első negyedóra egyértelműen a zalaiaké volt, akik Bedi találatával a vezetést is megszerezték. A fordulatra a félidő végén került sor, amikor Huszti begyűjtötte második sárga lapját, így a Kecskemét emberelőnybe került, ráadásul Baráti-Szabó egy büntetőből kiegyenlített. A folytatás egyértelműen a hazaiaké volt, Szabó egy újabb büntetővel megfordított a mérkőzést, majd nem sokkal később el is döntötte a három pont sorsát. Nem mindennapi izgalmakat élhettek át Debrecenben a szurkolók kedvenceik Puskás Akadémia elleni bajnokiján. A Loki az első félidő közepén Dzsudzsák tizenegyes találatával szerzett vezetést, majd a videóbíró lépett főszerepbe, amely előbb egy a Puskás Akadémia számára megítélt büntetőt, majd egy felcsúti gólt vont vissza, mindkettőt les miatt. Mikor már úgy tűnt, hogy a Debrecen megússza a vendégek támadásait, a hajrában Zahedi kiegyenlített. A pontosztással igazán egyik csapat sem lehet boldog.

Az 5. forduló: Újpest–Paks 2:3 (Diaby 66., Gouré 75., illetve Windecker 7., Varga 51., Papp 56.), Mezőkövesd–Vasas 1:1 (Pillár 44., illetve Holender 24.), Kecskemét–Zalaegerszeg 3:1 (Baráti-Szabó 42., Szabó 55. és 60., illetve Bedi 12.), Debrecen–Puskás Akadémia 1:1 (Dzsudzsák 21., illetve Zahedi 88.), Kisvárda–Fehérvár 3:1 (Camaj 51., Makovski 56., Mesarović 63., illetve Kodro 70.).