Györe a negyeddöntőben!

Györe László folytatta a jó játékot az amerikai Winston Salemben, a dohány Észak-Karolina-i fővárosában, ahol a múlt éjjel a nyolcaddöntőben három játszmában nyert az ausztrál Jason Kubler ellen. Az új győzelemmel Györe negyeddöntős lett a 250-es rangú tornán, és az elődöntőért az éjjel a 37. évében járó francia veterán Richard Gasquet-vel játszott, akitől négy éve az US Openen három játszmás vereséget szenvedett.

Györe szoros első játszmát vívott Kublerrel és rövidítésben szerezte meg a vezetést. A másodikban is rövidítést játszottak, amelyben a zentai három meccslabdát hagyott ki. A döntő szettben Györe teljes fölényt harcolt ki és két breakkel szerezte meg a győzelmet.

A kanadai Granbyben Bondár Anna nem volt a német Tatjana Maria méltó ellenfele, az US Open selejtezőjében pedig két szerbiai és egy magyar esett ki. Milojević eleve esélytelen volt Purcell ellen, Danilović kiesése sem várt eredmény, Udvardyé viszont vaskos meglepetés.

Györe több mint három órán át mérkőzött Kublerrel (Fotó: EPA/EFE)

NEW YORK. – Az US Open selejtezője 1. fordulójában, férfiak: Purcell–Milojević 6:0, 6:4, nők: Flink–Udvardy 6:2, 2:6, 7:6, Cabrera–Danilović 4:6, 7:5, 6:3.
WINSTON SALEM. – Az ATP-torna nyolcaddöntőjében: Györe–Kubler 7:6, 6:7, 6:3, Van de Zandschulp–Munar 6:3, 6:3, Cressy–Sonego 6:7, 6:2, 7:6, Draper–Thiem 6:1, 6:4, Mannarino–Ramos 6:3, 6:3, Gasquet–Johnson 6:7, 6:4, 6:3.
CLEVELAND. – A WTA-torna 2. fordulójában: Pera–Krejčiková 6:4, 6:1, S. Dzsang–Trevisan k. n., Brengle–Alekszandrova 3:6, 7:5, 7:5, Szamszonova–Siegemund 6:2, 6:1.
GRANBY. – WTA-torna 2. fordulójában: Maria–Bondár 6:3, 6:2, Kaszatkina–Freech 6:3, 6:2, Marino–Paolini 4:6, 6:1, 6:2, Saville–Sebov 6:1, 6:0.
EPERJES. – A női ITF-torna 1. fordulójában: Vedder–Stevanović 6:2, 6:0.
ROENHAMPTON. – A női ITF-torna 1. fordulójában: Christie–Jokić 7:6, 7:5.
OLDENZAAL. – A női ITF-torna 1. fordulójában: Nagy–Meyer 6:3, 6:3.