FÉRFI VB-SELEJTEZŐ

Percekre a bravúrtól

Közel járt Szombathelyen a meglepetéseredményhez, de végül kikapott Litvániától a magyar válogatott a jövő évi vb utolsó európai selejtezős fázisának nyitófordulójában. Stojan Ivković tanítványai hatékony dobóteljesítménnyel megnyerték az első negyedet (21:20), majd kisebb hullámvölgy után a nagyszünetre visszazárkóztak (38:42). A harmadik negyedet újra rosszul kezdték a fiúk, de innen is összekapták magukat, és percekkel a dudaszó előtt döntetlen (74:74) állt a kijelzőn, a hajrában azonban a litvánok őrizték meg jobban a hidegvérüket.

Eredmények, 1. forduló, C csoport: Franciaország–Csehország 95:60, Magyarország–Litvánia 78:88, Montenegró–Bosznia-Hercegovina 88:69. A sorrend: Franciaország és Litvánia 13, Montenegró 12, Csehország, Bosznia-Hercegovina és Magyarország 10 pont. D csoport: Spanyolország–Izland 87:57, Ukrajna–Olaszország 89:97, Grúzia–Hollandia 77:66. A sorrend: Spanyolország és Olaszország 9, Grúzia és Izland 8, Ukrajna 6, Hollandia 5 pont.