2024. március 28., csütörtök
MAGYAR LABDARÚGÁS

Viharos találkozó

A tomboló vihar miatt háromnegyed órás késéssel kezdődött péntek este a Puskás Akadémia–Kecskemét találkozó. Alig futottak ki a csapatok a gyepre, újabb viharfelhők kezdtek el gyülekezni Felcsúton, hiszen a vendégek Szuhodvszki bombájának köszönhetően vezetést szereztek. A gólt követően az első félidőben kiegyenlített játék zajlott, a Puskás Akadémia csak a szünetet követően tudta egyértelműen átvenni az irányítást. A hajrában Zeke felelőtlenül kiállíttatta magát, így emberelőnyben a felcsútiak fokozni tudták a nyomást. Végül az utolsó percekben igyekezetük meghozta a várt eredményt, igaz a pontmentésben óriási szerepe volt a kecskeméti Szabónak, aki suta mozdulattal öngólt vétett. A Zalaegerszeg–Kisvárda találkozón a hazaiak büntetőből szerezték meg a vezetést, majd a vendégek egy vitatható tizenegyessel kiegyenlítettek. A második félidőben egyre inkább kifejezésre jutott a várdaiak tudáskülönbsége, végül Melnyk duplájának köszönhetően három ponttal térhettek haza.

A 4. forduló: Puskás Akadémia–Kecskemét 1:1 (Szabó 88. (öngól), illetve Szuhodvszki 3), Zalaegerszeg–Kisvárda 1:3 (Tajti 27., illetve Camaj 30., Melnyk 58. és 87.), Vasas–Honvéd 1:2 (Hidi 11., illetve Ennin 33., Lukić 65.).