2024. április 23., kedd

Belendültek a kihívók

Habár az NB I. nyitófordulójában vereséget szenvedtek, vasárnap már a Puskás Akadémia és a Fehérvár is nyerni tudott. A felcsúti csapat az Újpestet fogadta, az első félidő változatos játékot hozott, gólt azonban Corbu révén csak a hazai csapat szerzett. A második játékrészben a lilák támadtak többet, ám a védelmük fellazult, és ezt kihasználva Corbu egy ellentámadás során megszerezte saját maga és csapata második találatát. Újabb izgalmat a felcsúti Skribek okozott, aki feleslegesen kiállította magát. Emberelőnyben egyértelműen a fővárosi csapat irányította a játékot, de gólt nem tudott szerezni.

Az első fél órában semmi nyoma sem volt annak, hogy a Fehérvár nagyarányú győzelmet arat a Honvéd felett. Mindkét fél rendkívül sokat hibázott, és Dárdai is egy eladott labdát követően került helyzetbe. A fiatal támadó szépen kihasználta a fővárosi csapat védelmének figyelmetlenségét, és előnyhöz juttatta a székesfehérváriakat. Nagyon megfogta a bekapott gól a vörös-feketéket, ezt kihasználva Kodro gyorsan megduplázta a Fehérvár előnyét. A szünetet követően a Honvéd támadóbb felállásra váltott, de komolyabb helyzetet így sem tudott kidolgozni. Nem úgy a Vidi, melynek cserejátékosai, Bamgboye és Zivzivadze is betaláltak az ellenfél kapujába.

A Vidi harmadik gólját Zivzivadze lőtte (Fotó: MTI)

A 2. forduló: Puskás Akadémia–Újpest 2:0 (Corbu 37. és 61.), Fehérvár–Honvéd 4:0 (Dárdai 30., Kodro 34., Bamgboye 71., Zivzivadze 83.).

1. Kisvárda                2          1          1          0          6:4      4

2. Paks                       2          1          1          0          4:2      4

3. Fehérvár                2          1          0          1          4:2      3

4. Puskás                   2          1          0          1          3:1      3

5. Zalaegerszeg         1          1          0          0          1:0      3

5. Ferencváros          1          1          0          0          1:0      3

7. Debrecen               2          0          2          0          3:3      2

8. Vasas                     2          0          2          0          2:2      2

9. Kecskemét            2          0          2          0          1:1      2

10. Mezőkövesd        2          0          1          1          3:5      1

11. Újpest                  2          0          1          1          1:3      1

12. Honvéd                2          0          0          2          0:5      0

SZUPERLIGA

Az 5. forduló: Radnik–Kolubara 0:0, Čukarički–Spartacus 2:0.

1. Crvena zvezda      4          4          0          0          17:1    12

2. Čukarički               5          4          0          1          8:5      12

3. Vojvodina              4          3          1          0          7:0      10

4. TSC                       5          2          2          1          7:2      8

5. Spartacus             5          2          2          1          6:3      8

6. Voždovac             5          2          2          1          2:3      8

7. Javor                    4          2          1          1          6:7      7

8. Novi Pazar           5          2          0          3          4:5      6

9. Partizan               4          1          2          1          7:4      5

10. Radnički 1923    5          1          2          2          2:4      5

11. Kolubara             4          1          2          1          4:8      5

12. Mladost (Ú)        4          1          1          2          2:7      4

13. Mladost (L)         5          0          2          3          6:9      2

14. Radnički (N)        4          0          2          2          5:12    2

15. Radnik                 5          0          2          3          1:10    2

16. Napredak             4          0          1          3          2:6      1

I. LIGA. – A 2. fordulóból: Trayal–IMT 2:3, Jedinstvo–Rad 0:0. Az élmezőny: 1. IMT, 2. Vršac 6, 3. Grafičar, 4. Metalac, 5. Jedinstvo 4 pont stb.

Haaland duplája

A West Ham–Manchester City találkozó nagy részében a vendégek játszottak fölényben. Mindkét találatukat a nyáron leigazolt Erling Haaland szerezte, az elsőt büntetőből, a másodikat pedig Kevin de Bruyne remek átadását követően.

A Köln, amely Konferencia Ligában a Fehérvár következő ellenfele lesz, remekül kezdte a Bundesligát. Gól nélküli első félidőt követően a második negyvenöt perc során Luca Kilian, Florian Kainz és Mariuas Bulter találataival magabiztosan győzte le a Schalkét, amelynek becsületgólját Dejan Ljubičić szerezte.

Sima győzelmet aratott hazai pályán a Marseille is, amely a Reims-t fogadta. A vezetéshez szükség volt a vendégek védőjére, Wout Faes-re, aki öngólt vétett, majd a félidő végén Nuno Tavares megduplázta csapata előnyét. A második játékrészben a Granadától igazolt Luis Suárez is betalált a Reims hálójába. A vendégek részéről Folarin Balogun szépített, ám az utolsó szó mégis a hazaiaké volt, a játékvezetői ráadásban Suárez másodszor is eredményes tudott lenni. A délutáni találkozón a Lorient egy öngólnak köszönhetően három pontot szerzett a Rennes otthonában.