VÍZILABDA – U18-AS LEÁNYIFJÚSÁGI VB, BELGRÁD

Csoportelsők a magyarok

A Belgrádban zajló U18-as leány-világbajnokság utolsó csoportfordulójában voltak az igazi rangadók, amelyek egyikében Magyarország fokozatosan felőrölve az ellenfél erejét, végül kényelmes, 12:8-as győzelmet aratott Olaszország felett, s ezzel közvetlenül a negyeddöntőbe jutott, így ma 16 órakor vélhetően Ausztrália lesz a következő ellenfél. E meccs egyik főhőse is Hajdú Kata volt, aki ezúttal négyszer talált be, és a kanadai Serena Browne-nal együtt 15-15 góllal vezetik a listát.

A vb eddigi legnagyobb csatája a B csoportban volt, ahol Görögország még 7:6-ra veszített az első két negyed után az USA ellen, fordulás után azonban egy 9:4-es sorozatot produkált, amit az amerikaiak kis híján behoztak, de az utolsó dobásukat kifogta a görög kapus.

A szerbek elkönyvelték a harmadik vereségüket, így a 13–16. helyért tegnap Dél-Afrikával találkoztak.

3. forduló, A csoport: Magyarország–Olaszország 12:8, Kazahsztán–Törökország 14:3. A végső sorrend: Magyarország 6, Olaszország 4, Kazahsztán 2, Törökország 0 pont. B csoport: Görögország–USA 15:14, Üzbegisztán–Japán 19:11. A végső sorrend: Görögország 6, USA 4, Üzbegisztán 2, Japán 0 pont. C csoport: Hollandia–Ausztrália 10:4, Kanada–Dél-Afrika 15:7. A végső sorrend: Hollandia 6, Ausztrália és Kanada 3, Dél-Afrika 0 pont. D csoport: Új-Zéland–Spanyolország 17:11, Horvátország–Szerbia 18:7. A végső sorrend: Spanyolország 6, Új-Zéland 4, Horvátország 3, Szerbia 0 pont.