Győzelemmel debütált a Kisvárda

Az előző szezonból a szerb bajnokság harmadik és negyedik, valamint a magyar bajnokság második, harmadik és negyedik helyezettje a Konferencia Liga selejtezőinek 2. fordulójában szállt be a küzdelmekbe – a Máltán döntetlenező niši Radnički és a Portugáliában jelentős hátrányba került Puskás Akadémia kivételével a többiek győzelemmel kezdtek. A Kisvárda fennállása első tétmérkőzését játszotta nemzetközi porondon, amit egygólos kazahsztáni sikerrel kezdett. A visszavágókat jövő csütörtökön rendezik.

A Radnički előnyben és hátrányban is volt, végül ikszelt Gżirában (Fotó: Beta/AP)

Magyar és szerbiai eredmények, KL-selejtező: Kajrat Almati–Kisvárda 0:1, Gżira–Radnički (N) 2:2, Fehérvár–Gabala 4:1, Racing Luxembourg–Čukarički 1:4, Guimarães–Puskás Akadémia 3:0. Női Eb, negyeddöntő: Németország–Ausztria 2:0.