U20-AS NŐI EB

A rekorder újra felülhetett a trónra

A nagy favorit, korábban nyolcszoros győztes Spanyolország diadalával zárult a Sopronban megrendezett korosztályos női Európa-bajnokság. A spanyol lányok a pénteki elődöntőben rosszul kezdtek az olaszok ellen, 12 pontos hátrányban (14:26) is voltak, egy 19:4-es harmadik negyedbeli gázolással azonban kézbe vették az irányítást, majd a záróperiódusban fölényessé tették a győzelmet. A fináléban szombat este Csehország következett, amely meglepetésre 8 pontos hátrányból (37:47) fordítva ütötte ki Franciaországot szoros végjáték után. A spanyol–cseh döntőben szinte minden a védekezésről szólt, a spanyolok az 12:10-es első negyed után egy feszes 11:4-es tíz percet hoztak le (23:14), ahonnan az esélytelen fél számára nem volt visszaút, igaz, a cseh lányok erőn felül teljesítve a hajrára egyetlen pontra is felzárkóztak (42:41), végül a végjátékban a spanyolok voltak pontosabbak (47:42).

A házigazda Magyarország kihozta a lehető legtöbbet a tornából. A negyeddöntőben a későbbi bajnoktól kikapó magyar lányok előbb Szerbiát verték könnyedén, majd Cziczás László tanítványai az 5. helyért Portugáliát gázolták le 25 pontos különbséggel. A 7. helyért csatázó Szerbia végig hátrányban játszva kapott ki a lengyelektől.

Eredmények, elődöntő: Spanyolország–Olaszország 56:40, Csehország–Franciaország 65:63. Bronzmérkőzés: Olaszország–Franciaország 64:48. Döntő: Spanyolország–Csehország 47:42. Helyosztók az 5–8. helyért, elődöntők: Portugália–Lengyelország 58:51, Magyarország–Szerbia 82:66. A 7. helyért: Lengyelország–Szerbia 70:57. Az 5. helyért: Magyarország–Portugália 75:50.