MEDITERRÁN JÁTÉKOK

Beindultak a cselgáncsozók

Megkezdődtek a dzsúdósok versenyei a Mediterrán Játékokon, Szerbia pedig már az első mérkőzésnapon három ebben a sportágban szerzett éremmel gyarapította mérlegét. Az olimpiát is megjárt Milica Nikolić indította a sort, aki három mérkőzés alatt jutott el az ezüstéremig 48 kg-ban, miután a döntőben a francia Melanie Vieu ellen veszített. Strahinja Bunčić nem sokkal később ezt egy bronzzal fejelte meg férfi 66 kg-ban, miután az éremosztón legyőzte a horvát Robert Klačart, majd a napra Marica Perišić tette fel a koronát, aki hibátlan napot zárva, az olasz Giulia Caggianót ipponnal legyőzve megnyerte az 57 kg-os nők versenyét.

A csapatverseny után viszont egyéniben sem szereztek érmet a szerbiai asztaliteniszezők, akik közül legmesszebbre Izabela Lupulescu jutott, ám a negyeddöntőben alulmaradt a tornán portugál állampolgárságra révén jelen lévő kínai Csieni Saótól.