KAJAK-KENU

Tíz magyar és két szerbiai arany

A belgrádi Ada Ciganliján rendezett ifjúsági és U23-as kajak-kenu Európa-bajnokság szerbiai keretébe a zentai Tiszavirág Kajakklubba is bekerült két ifikorú sportoló. Közülük Gere Katalin döntős eredményt szállított, hiszen K1 1000 méteren a hatodik helyen ért célba – a fináléban való részvétel pedig indulási jogot ér a nyár végén Szegeden sorra kerülő korosztályos világbajnokságra. A versenyen Nemes Réka győzött Magyarországról, akik tíz arannyal és összességében húsz éremmel meg is nyerték a torna éremtáblázatát.

A szintén a zentai klubot képviselő Subotić Igor párostársával, Nikolas Andrićtyal junior K2 1000 méteren nem jutott döntőbe, miután az elődöntőt az 5. helyen zárták. Szerbia is szerzett azonban érmeket, amiből a legnagyobb részt Dunja Stanojev vállalta, aki az ifik között K1 200 méteren második, K2 500 méteren pedig Dina Bacelj oldalán győztes lett. Az ország második aranyát Strahinja Dragosavljević szállította junior K1 200 méteren, és ezüstérmes lett még az U23-as férfi K4-es is 500 méteren a Vrdoljak, Kovačević, Stojkov, Lagundžić összeállítással.