Kalinić tökéletes félideje

Két negyed alatt eldőlt a Crvena zvezda és a Mega szuperliga-elődöntős mérkőzése Belgrádban. A piros-fehérek percről percre távolodtak el a riválistól, a nagyszünetben már 20 ponttal vezettek (53:33), ebben pedig egyetlen embernek volt hatalmas érdeme. Nikola Kalinić ugyanis ritkán látott ihletett formában játszott, sorra rámolva be a pálya minden pontjáról a kosarakat, úgy, hogy nagyon sokáig egyetlen dobást sem vétett. A Fenerbahçéval Euroliga-győztes klasszis egyetlen félidő alatt 21 pontig jutott, a kétpontosokat hibátlanul (5/5) dobta, a triplák közül csak utolsó próbálkozását rontotta el (3/4) és a büntetővonalról is precíz volt (2/2). Ilyen előzmények után a Zvezdának nem okozott gondot a győzelem, a második félidő a kényelmes előny megtartásáról szólt.

A Crvena zvezda–FMP döntő első mérkőzését holnap 19 órától játsszák Belgrádban. Ahogy azt korábban megírtuk, a kisebb nevű belgrádi egyesület a Partizan visszalépése miatt játék nélkül jutott fináléba.

Szuperliga, elődöntő: Crvena zvezda–Mega 88:66 (a sorozatot a C. zvezda nyerte meg 2:1-re).