Curry nélkül is megy

A Golden State együttese jutott először meccslabdához a tengerentúli elitliga döntősorozatában, miután az ötödik – harmadik San Franciscó-i – mérkőzésen fordulatos forgatókönyv után verte a Bostont. Remek rajtot vett a Warriors, hiszen már az első negyedben 16 ponttal is vezetett, végül 27:16-tal ment a második 12 percnek, amelyben a Celtics már rendezte a sorait (a nagyszünetben 51:39). Hazai részről ezúttal hiányzott Steph Curry (16) nagy partija, Andrew Wiggins (26) és Klay Thompson (21) azonban felnőtt a feladathoz, hogy korrigálják a legjobbjuk halvány napját. A bostoniak a jelentős lemaradás után összekapták magukat, és több kisebb rohanás után még a vezetést is átvették (61:66), ám a visszakapaszkodás után elfogyott a lendület, és a végjátékban percek alatt újra sorsdöntő hátrányt szedtek össze. A vendégek részéről Jayson Tatum (27) mellett senki sem tudott extrát a közösbe tenni.

Egy látványos Wiggins-zsákolás: az erőcsatár a gyűrű közeléből életveszélyes volt (Fotó: Beta/AP)

NBA, döntő: Golden State–Boston 104:94 (a sorozatban 3:2).