NEMZETEK LIGÁJA

Két pontba került az öt perc

Csalódottan, bár korántsem kudarcosan zárta a Nemzetek Ligája négyfordulós kora nyári ablakát Szerbia válogatottja, hiszen az utolsó játéknapon kiváló játékot mutatott be, de kétgólos előnyt kiengedve játszott döntetlent Szlovénia ellen Ljubljanában. A remeklő Sasok már bő félórányi játék után kettővel vezettek, előbb az első válogatottgólját szerző Andrija Živković – Mladenović beadására érkezve – fejelt Jan Oblak kapujába (8.), majd egy briliáns Tadić-csel és -beadás után a toronymagasra emelkedő Aleksandar Mitrović állította megoldhatatlan feladat elé a világklasszis hálóőrt életerős bólintásával (35.). A többnyire visszaszorult szerepben játszó szlovénok azonban a második félidő elején rövid idő alatt kétszer is élni tudtak ritkán adódó helyzeteikkel: előbb a bal szélen elfutó Šporar gurított Čerin elé, aki kilőtte a bal alsót (48.), majd Šeško kapott kiugratást Kurtićtól, és gyors lekezelés után ellőtte a labdát Vanja Milinković-Savić mellett, beállítva a végeredményt, mint utóbb kiderült.

Dragan Stojković szerb szövetségi kapitány érthetően felemás érzelmekkel nyilatkozott a lefújást követően. „Az első félidőben tökéletesen játszottunk, egyetlen hibát vagy tévedést sem láttam. Teljesen uraltuk a pályát, Szerbiának ez az ideális játéka, erre a focira kell törekednünk ezután is. Amit ebben a 45 percben mutattunk, azt be kéne tenni a tankönyvekbe. Megmutattuk, hogy egy csapat olyan szinten képes dominálni, hogy az ellenfelet észre sem lehet venni a pályán – méltatta csapatát „Piksi”. – A második félidő elején sajnos öt percig nem voltunk elég összeszedettek fejben, és ez nagyon sokba került. A találkozó egészén meglátszott, hogy mennyire versenyjellegű tornáról van szó. Szlovénia az első félidő után meg akarta mutatni, hogy azért nem olyan rossz csapat. A bekapott gólok minket némileg lesokkoltak, ők pedig elkapták a fonalat, és a labdajáratásba is belejöttek” – magyarázta a meccs alakulását a vezetőedző, hozzátéve, nem tehet szemrehányást tanítványainak, hiszen rövid idő alatt négy komoly tétmérkőzésen vannak túl. „Két mérkőzésünk van hátra, ami alatt hat pont szerezhető, nekünk pedig az összeset meg kell célozni” – szögezte le Stojković.

Ljubljana: Szlovénia–Szerbia 2:2 (0:2)

Stožice Stadion, 26.300 néző, vezette: Mariani (olasz). Gólszerzők: Čerin a 48., Šeško az 53., illetve Živković a 8. és Mitrović a 35. percben.
Szlovénia: Oblak – Mevlja (Stanković, 84.), Bijol, Brekalo (Balkovec, 46.) – Sikošek (Verbič, 78.), Kurtić, Čerin, Karničnik – Zajc (Črnigoj, 46.), Celar (Šporar, 46.), Šeško. Szövetségi kapitány: Boštjan Cesar.
Szerbia: V. Milinković-Savić – Pavlović, Veljković, Milenković – Mladenović (Jović, 56.), Grujić (S. Milinković-Savić, 65.), Maksimović (Račić, 85.), Živković (Radonjić, 46.) – Lukić (Kostić, 56.), Tadić, A. Mitrović. Szövetségi kapitány: Dragan Stojković.

A legmagasabb rangban Spanyolország az „ibériai” kvartettben átvette a csoportelsőséget Portugáliától, miután Soler és Sarabia góljával legyőzte Csehországot, Portugália viszont kikapott az első pontjait ünneplő Svájc otthonában – nem is akárhogyan, hiszen Seferovićnak 57 másodpercre volt szüksége betalálni Rui Patrício hálójába, a hajszálpontos fejes pedig a Nemzetek Ligája eddigi történetének leggyorsabb gólja lett.

Hamar teljesítette elsődleges célját a C divízióban Görögország, hiszen hibátlan mérleggel, négyből négy győzelemmel, kapott gól nélkül teljesítette a kéthetes NL-ablakot, amivel máris biztosította feljutását a következő kiírás B divíziójába. A görögök vasárnap este Koszovót gyűrték le Gjakumakisz és Mantalosz második félidei góljával, a lelátókon pedig többször is elszabadultak az indulatok, amikor a százas nagyságrendű vendégszurkolói tábort provokálták a függetlenséget ekéző politikai rigmusokkal, sőt később pirotechnikai eszközök hajigálásával is.

Eredmények, 4. forduló, A divízió, 2. csoport: Spanyolország–Csehország 2:0, Svájc–Portugália 1:0.