2024. április 24., szerda

A papírformát felülírva bajnok a Szeged

Annál vékonyabb hajszállal nem is nagyon nyerhette volna meg a férfi kézilabda NB I. bajnoki címét a Szeged, mint azt a döntő visszavágóján, a Veszprém otthonában egy utolsó másodpercben lőtt góllal tette. A múlt heti első mérkőzésen a Veszprém 29:28-as idegenbeli győzelmet aratott, aminek fényében azt lehetett gondolni, hazai pályán egy könnyedebb sikerrel veheti majd vissza a tavaly elvesztett bajnoki címet. Nem így történt, a két csapat végig fej fej mellett haladt, ráadásul a Veszprém a második félidő kezdete óta már egyszer sem vezetett, dacára Bánhidi Bence túloldali piros lapos kiállításának. A hazaiak mégis nyeregben érezhették magukat a hajrában, hiszen fél perccel a vége előtt, 29:29-es állásnál ők támadtak. Egy technikai hiba miatt azonban a játékvezetők elvették tőlük a labdát, a szegediek pedig gyorsan lecsaptak a váratlan lehetőségre, és az utolsó másodpercben Rosta Miklós belőtte a csapat győztes gólját. A végeredmény 29:30, a két meccs összesítése 58:58, eggyel több idegenben szerzett találata révén azonban ez az eredmény a Szegednek kedvezett, akik történetük során először védték meg magyar bajnoki címüket.

Bánhidi Bence a bajnoki trófeával (Fotó: MTI)

Drámai körülmények között búcsúzott tehát az idegenben lőtt gól szabálya, hiszen a következő szezontól az a nemzetközi porondon, így a magyar bajnokságban is megszűnik differenciáló tényező lenni.