2024. április 20., szombat
NEMZETEK LIGÁJA

Egy hibára két javítás

A papíron legnehezebb vendégszereplésre készült Szerbia a Nemzetek Ligája harmadik fordulójában, hiszen Svédország vendégei voltak a Sasok Solnában. Egy kiegyenlített találkozón egyetlen gól döntött, amikor – már jócskán az első félidő hosszabbításában járva – Tadić végzett el balról szögletet, amit a hosszú kapufától Pavlović pofozott vissza a kapu elé, erre pedig Jović csapott le, ellenállhatatlanul a kapuba vágva a labdát. A második félidőben veszélyesebb játékra váltó svédek a hajráig küzdöttek legalább a pontmentésért, de nem tudták kapitulációra kényszeríteni Dmitrovićot.

„Minden okunk megvan az elégedettségre – kezdte értékelését Dragan Stojković, a szerbek szövetségi kapitánya. – Látványos, élvezetes játékra törekszünk, ami tetszik az embereknek. Minden jól kezdődött, és jól is végződött számunkra a mérkőzésen, elértük a célunkat – folytatta elégedetten „Piksi”, hozzátéve, sokat jelentett a vendégpályán is számottevő szerb szurkolás. – Nagy segítséget jelentettek, szinte őket lehetett hallani a legjobban a stadionban, ami nagyon sok többleterőt képes adni a játékosainknak. Nagyon szép élmény otthontól távol ennyi támogatást kapni, és azt hiszem, a teljesítményünkkel megszolgáltuk ezt” – jelentette ki.

Jović gólja három pontot ért Szerbiának (Fotó: Beta/AP)

Solna: Svédország–Szerbia 0:1 (0:1)

Friends Arena, 24.123 néző, vezette: Visser (belga). Gólszerző: Jović a 45+3. percben.
Svédország: Olsen – Augustinsson, Ekdal, Nilsson (Kurtulus, 41.), Andersson – Olsson (Forsberg, 77.), Caljuste, Svanberg – Claesson (Gudmundsson, 77.), Quaison, Elanga (Gyökeres, 86.). Szövetségi kapitány: Janne Andersson.
Szerbia: Dmitrović – Pavlović (S. Mitrović, 79.), Veljković, Milenković – Terzić (Radonjić, 63.), S. Milinković-Savić, Gudelj, Lazović (Kostić, 63.) – Đuričić (Račić, 69.), Tadić, Jović (Lukić, 77.). Szövetségi kapitány: Dragan Stojković.

A legerősebb divízióban a portugálokkal és a spanyolokkal fémjelzett csoport volt érdekelt csütörtök este, és mindkét ibériai gárda begyűjtötte a három pontot, így ők állnak a kvartett első két helyén. A portugálok Cancelo és Guedes révén az első félidő derekán biztosították be a csehek elleni diadalt, míg a spanyoloknak Sarabia korai találata is elég volt a svájci diadalhoz.

Meglepetésre továbbra is hibátlan a C divízióban Grúzia, amely ezúttal Észak-Macedóniában győzött, ahogyan a rang másik csoportjában Görögország is három meccsből kilenc pontot jegyez, jó eséllyel megcélozva a feljutást.

Eredmények, 3. forduló, A divízió, 2. csoport: Portugália–Csehország 2:0, Svájc–Spanyolország 0:1.