2024. április 18., csütörtök
NEMZETEK LIGÁJA

Hat válasz Lewandowskinak

Nagyot kozmetikázott az összképen Belgium, hiszen a hazai 4:1-es holland vereség után 6:1-gyel gázolta le Lengyelországot a Nemzetek Ligája A divíziós mérkőzésén. A lengyelek nagyjából negyedóráig örülhettek Lewandowski gólja (28.) után, Witsel azonban szép lövéssel még a pihenő előtt egyenlített (42.), a második félidőben pedig De Bruyne, Trossard kétszer, Dendoncker és Openda is betalált a tehetetlen Dragowski kapusnak.

A csoportban a százszázalékos Hollandia drámai körülmények között nyert Walesben, hiszen a házigazda a hosszabbításban egyenlített, de a vendégeknek még maradt idejük egy újabb találatra.

Bekapcsolódott a B divíziós küzdelmekbe a vb-pótselejtezőkön érdekelt Ukrajna és Skócia is, mindkét nemzet győzelemmel rajtolt, bár kérdés, mennyi örömet jelent ez a mundiálról lemaradt csapatoknak…

Eredmények, 2. forduló, A divízió, 4. csoport: Belgium–Lengyelország 6:1, Wales–Hollandia 1:2.