2024. április 24., szerda

Vereség feltámadás után

Másodszor is a Boston tett szert előnyre az NBA nagydöntőjében. A Celtics a sorozat első hazai összecsapásán nagyon jól kezdett, hamar 15 pont körüli vezetést szerzett, ami megalapozta a szinte teljes találkozón megtartott különbséget. A csapat megszokottan legnagyobb ponttermelői, Jaylen Brown (27) és Jayson Tatum (26) egyaránt hozták a klasszisukat, emellett a hazai diadal kulcsa az az – ilyen szinten hatalmas – fölény volt, ami a lepattanózásban mutatkozott meg, ezt a különcsatát ugyanis 47:31-re nyerték a bostoniak, akik így jóval több támadást vezethettek. A Warriors részéről Steph Curry (31) és Klay Thompson (25) összesen 11 triplát rámolt be, és a Harcosoknak volt is egy nagy feltámadási kísérletük, amikor a harmadik negyed során egy pillanatra még a vezetést is átvették (82:83), ám a rohanásban elfáradtak, és a végjáték során újra kényelmes Celtics-fölény épült ki.

Jayson Tatum 26 ponttal volt a győztes csapat egyik legjobbja (Fotó: Beta/AP)

NBA, döntő: Boston–Golden State 116:100 (a sorozatban 2:1).