A Harcosok életben maradtak

Egy félidőn át úgy tűnt, hogy komoly gödörbe kerülhet a Golden State az NBA nagydöntőjében, hiszen az első meccs fájdalmas elvesztése után a második San Franciscó-i ütközeten is úgy tűnt, hogy a Boston képes lehet a pályalopásra. A Jayson Tatum fémjelezte vendégek percek alatt kilenccel mentek (13:22), szemmel láthatóan meglovagolva az első meccs végéről szerzett lendületet, nem véletlenül ült azonban a házigazda kispadján Steve Kerr, az elmúlt évtizedek egyik legjobb edzője. A Warriors lassan összekapta magát, elsősorban védekezését rendezte, és a harmadik negyedben hasonló gázolást mutatott be, mint amilyennel a Celtics néhány napja ellenük fordított. Ezután csak részletkérdés volt a végeredmény, és a nem túl izgulós percekben a szerb Nemanja Bjelica is lehetőséget kapott, be is írt 6 pontot.

Időnként a védőspecialista Draymond Green is könnyedén jutott el a Celtics gyűrűjéig (Fotó: Beta/AP)

Kapcsolódó hír, hogy a Dallastól a Brooklynhoz szerződik Igor Kokoškov. Az 50 éves szerb szakember így újabb nagy nevű egykori játékos mellett dolgozhat, hiszen a Mavericksnél Jason Kidd stábját segítette, ezúttal pedig Steve Nash vezetőedző mellé került. Kokoškov tavaly nyárig Szerbia válogatottját irányította, 2017-ben megnyerte az Eb-t a szlovénokkal, és időközben számos NBA-franchise-nál dolgozott. 2018 és 2019 között a Phoenixnél az első nem észak-amerikai kontinensről származó vezetőedző volt az elitligában.

NBA, nagydöntő: Golden State–Boston 107:88 (a sorozatban 1:1).