Későn ébredtek Dončićék

Ahogyan 0:3-s hátrányról eddig sosem, ezúttal sem történt csoda az NBA rájátszásában, miután a Golden State behúzta a Dallas elleni harmadik hazai mérkőzését, és ötmeccses szériában megnyerte a nyugati főcsoport döntőjét. A Harcosok az első perctől kézbe vették az irányítást, és szokás szerint fegyelmezett, Draymond Greennel fémjelzett védelmükkel, valamint labdajáratós, szervezett támadásukkal egyre megnyugtatóbb előnyt építettek ki, ami a harmadik negyed közepére a 25 pontot is elérte (87:62). A Steve Kerr dirigálta csapatjáték mellett azért szükség volt az egyéni zsenire, amit ezúttal Klay Thompson szállított, aki futószalagon termelte a hárompontosokat, összesen nyolcat bevágva remek hatékonysággal (8/16). A klasszis dobó 32 pontig jutott összesen, így még Andrew Wiggins 0/7-es triplázása és Steph Curry harmatgyenge napja (5/17 mezőnyből) is belefért.

A Dallas részéről természetesen Luka Dončić (28-9-6) vitte a prímet, bár a fiatal szlovén játékán érezhető volt a fáradás, amit a szokatlan playoffterhelés okozott, ezúttal sok dobás hullott mellé a fenomén kezéből. A Mavericksnek volt még egy nagy futása, amivel egy rövidke időre látótávolságra került (92:84), de a kései feltámadás kérészéletűnek bizonyult, és a kiegészítő emberek is rendre ingadozó teljesítményt szállítottak. A texasiak a búcsú ellenére roppant elégedettek lehetnek a szezonjukkal, míg a Warriors készülhet a nagydöntőre, amelyet a Boston vagy a Miami ellen vív majd.

Klay Thompson nyolc triplát süllyesztett el a Dallas gyűrűjében (Fotó: Beta/AP)

NBA, főcsoportdöntő, nyugat: Golden State–Dallas 120:110 (a sorozatot a Golden State nyerte 4:1-re).