2024. április 24., szerda

Olga és Filip a továbbjutók között

Olga Danilović harmadszor nyert meccset a nagy tornákon, Gálfi Dalma első győzelme viszont még várat magára. Kettőjük vasárnapi, csaknem két és fél órás csatájukból a szerb került ki győztesként, azután, hogy a magyar a második játszma hajrájában két kötött meccslabdát hagyott ki. Danilović a 2. fordulóban a 23. kiemelt és nagy formában levő svájci Jil Belen Teichmannal találkozik, aki az elmúlt hetekben Madridban elő-, Romában pedig negyeddöntőt játszott.

Bondár Anna fantasztikusan kezdett és 5:2-re vezetett Petra Kvitová ellen, majd szettlabdát hagyott ki. Ettől mintha lelkileg megtört volna, 7:0-ra veszítette el a rövidítést, a második játszmában pedig csak szimbolikus ellenállást nyújtott, míg Jani Rékának esélye sem volt az olimpiai bajnok Belinda Benčič ellen. A nap rangadóján az amerikai Amanda Anisimova, mint az Australian Openen is, nyerni tudott a volt világelső Naomi Oszaka ellen.

Filip Krajinović látványos győzelmet aratott az amerikai Reilly Opelka ellen. A zombori csak 10 önhibát vétett, háromszor nyerte el ellenfele adogatását, saját második adogatásán pedig mindössze három pontot engedélyezett. Krajinović a 2. fordulóban a horvát Gojo és az olasz Giannessi meccsének győztesét várja. Kiemelhető még a madridi bajnok Carlos Alcaraz könnyű győzelme. Ignacio Londero csak 4:4-ig tartotta az egyensúlyt, azután már csak két játékot nyert. Alcaraz következő ellenfele a veterán honfitársa, Albert Ramos.

Tegnap eső miatt több meccs félbeszakadt, a műsor szerint pedig Novak Đoković az este a centerpálya zárómeccsén a japán Josihito Nisiokával játszott, késő délután pedig Miomir Kecmanović, Fucsovics Márton és Balázs Attila is pályán volt.

Ma az 1. forduló hátralevő meccsein Györe László a litván Ričardas Berankisszal, Aleksandra Krunić az orosz Kamila Rahimovával, Udvardy Panna pedig a mexikói Fernanda Contrerasszal kezd.

A négyszeres Grand slam-győztes Oszaka Naomi már búcsúzott (Fotó: Beta/AP)

PÁRIZS. – A Roland Garros 1. fordulójában, férfiak: Krajinović–Opelka 7:6, 6:2, 6:3, Alcaraz–Londero 6:4, 6:2, 6:0, Zverev–Ofner 6:2. 6:4, 6:4, Hacsanov–Borges 6:3, 2:6, 6:4, 6:4, Fognini–Popyrin 6:4, 7:5, 6:4, Griekspoor–Davidovich 2:6, 6:0, 6:4, 6:3, Auger-Aliassime–Varillas 2:6, 2:6, 6:1, 6:3, 6:3, Schwartzman–Kuznyecov 6:3, 1:6, 6:4, 6:2, Isner–Halys 7:6, 4:6, 7:6, 7:6, Cuevas–Brooksby 6:2, 6:1, 6:2, Ramos–Kokkinakis 6:4, 4:6, 6:4, 7:5, nők: Benčič–Jani 6:1, 6:1, Danilović–Gálfi 3:6, 7:6, 6:2, Kvitová–Bondár 7:6, 6:1, Swiatek–Curenko 6:2, 6:0, Anisimova–Oszaka 7:5, 6:4, Szakari–Burel 6:2, 6:3, Fernandez–Mladenović 6:0, 7:5, Gauff–Marino 7:5, 6:0, Mertens–Ruse 6:3, 6:1, Vekić–Björklund 7:6, 6:2, Teichmann–Pera 6:2, 6:1, Siniaková–Martić 6:4, 7:6, Kanepi–Muguruza 2:6, 6:3, 6:4, Muchová–Monnet 6:3, 6:3, Petković–Dodin 6:4, 6:2.