EUROLIGA

Címvédés Belgrádban

Véget ért a szerb fővárosban a legrangosabb európai klubtorna négyes döntője, Belgrádban a 2000-es évek harmadik címvédése történt meg. Az elődöntőkből fordulatos csaták után fináléig jutó Efes és Real Madrid döntőhöz méltó, roppant kemény, a védelmekre fókuszáló, kevés pontot hozó ütközetet vívott a Štark Arénában, ahol jó ideig a madridiak tartották kézben a meccset, a harmadik periódusban 9 ponttal is mentek (40:31), ám innen összekapta magát a címvédő, amelyben a szerb Vasilije Micić – nem ritkán Hanga Ádám szorgos védekezésétől kísérve – ezúttal is stílusosan vitte a karmesteri pálcát. Az utolsó negyedre már az isztambuliak váltak kezdeményezőbbé, akiknél a szerb mellett a német centeroszlop, Tibor Pleiß játszott kulcsszerepet jó néhány alkalommal. A kijelzőn utoljára Sergio Llull triplája után állt egyenlő eredmény (53:53), az idegtépő zárópillanatokban azonban az Efes játékosai maradtak higgadtabbak, így egyetlen ponttal megnyerték a mérkőzést és a trófeát. A final four MVP-jének a 23 pontig jutó Micićet választották meg.

Euroliga, final four, bronzmérkőzés: Barcelona–Olimpiakosz 84:74. Döntő: Efes–Real Madrid 58:57.

Az Efes megvédte Európa legjobb csapatának titulusát (Fotó: Beta/AP)

Dončićék (újra) bajban

A második San Franciscó-i meccsen sem tudott ellenállni a Golden State-nek a Dallas, így a Warriors 2:0-ra elhúzott az NBA nyugati főcsoportdöntőjében. A Mavericks ráadásul lélektanilag is roppant kellemetlenül jött ki a találkozóból, hiszen Luka Dončićék az első félidő derekán többször 19 ponttal is vezettek, innen „sikerült” viszonylag egyoldalú végjátékban kikapniuk. A szlovénra ugyanakkor kevés panasz lehetett, hiszen öt triplát vágva 42 pontot szórt, ám Steph Curryék (32) kiegyensúlyozottabb csapatteljesítményt nyújtottak. Keleten újra előnyt szerzett a Miami, miután megnyerte a széria első bostoni meccsét. A Celtics nagy drámát élt át, hiszen a korai 26 pontos lemaradásból (20:46) a hajrára egyetlen pontra (92:93) kapaszkodott vissza, de az utolsó percekre elfogyott az ereje.

Főcsoportdöntő, nyugat: Golden State–Dallas 126:117 (a sorozatban 2:0). Kelet: Boston–Miami 103:109 (1:2).