Bostoni összeomlás a harmadikban

Közeledik a végjátékához a tengerentúli elitliga, az NBA keleti főcsoportjában tegnap hajnalban megkezdődött a döntő. Az alapszakaszt a főcsoport legjobb mérlegével záró Miami látta vendégül a második kiemelt Bostont, amely a címvédő Milwaukee kiütése után nagy önbizalommal vágott neki az újabb skalp begyűjtésének. Ez a lendület a teljes első félidőn át kitartott, a nagyszünetben 62:54-es vendégelőny állt a kijelzőn, de Jayson Tatum (29) és társai többször két számjegyű előnnyel is rendelkeztek. A Celtics soraiba ráadásul visszatért az előző kört kihagyó Robert Williams, akinek támadó lepattanói és zsákolásai mellett a masszív védőmunkájára is nagy szükség volt a centerposzton. Mindezen előzmények után viszont igazi hideg zuhanyt kapott a nyakába a Boston: a Heat a védelemben is sziporkázó Jimmy Butler vezérletével labdákat lopott, gyors letámadásokat futott, rendre a büntetővonalra ért, miközben a vendégeket két mezőnykosáron tartotta. A gázolásos, 39:14-re lehozott negyed után kényelmes hazai vezetéssel (93:76) fordultak a felek az utolsó 12 percre, ahol a Celtics erejéből már csak a kozmetikázásra futotta. Butler a meccs kimagasló legjobbjaként 41 ponttal zárt 9 lepattanó, 5 gólpassz, 4 labdaszerzés és 3 dobásblokkolás mellett.

Butlert a Williams (balról) vezényelte bostoni védelem sem tudta féken tartani (Fotó: Beta/AP)

NBA, főcsoportdöntő, kelet: Miami–Boston 118:107 (a sorozatban 1:0). ABA-liga, elődöntő: Cedevita Olimpija–Crvena zvezda 76:76, h. u. 88:80 (1:1).