A Liverpool már nyert egy trófeát

Izgalmas véghajrá Németországban, a Leipzig kiharcolta a BL-indulást érő negyedik helyet – Előzött a Monaco – Spanyolországban tegnap este játszottak

Az angol élvonalban szombaton nem rendeztek mérkőzéseket, aznap játszották ugyanis az FA-kupa döntőjét. A londoni Wembley Stadionban a rendes játékidőben nem bírt el egymással a Liverpool és a Chelsea, így jöhetett a kétszer tizenöt perces hosszabbítás, majd mivel ott sem született gól, tizenegyesek döntöttek a kupa sorsáról. A büntetőpárbaj során a liverpooli játékosok bizonyultak pontosabbnak, így a végén ők emelhették a magasba a nagy presztízsű serleget. A Vörösök vasárnap már nemcsak a kupagyőzelemnek örülhettek, hanem annak is, hogy legnagyobb vetélytársuk nem tudott nyerni a West Ham pályáján, így amennyiben Manéék kedden nyernek a Southampton otthonában, úgy egy pontra megközelítik a manchesteri alakulatot. Az elmúlt néhány napban értékes hat pontot szerzett a Tottenham gárdája, amely az észak-londoni derbin aratott győzelem után vasárnap a szívósan védekező Burnley-t is legyűrte, így Antonio Conte csapata továbbra is versenyben van a BL-indulást biztosító negyedik helyért.

Angol bajnokság, 37. forduló: Tottenham–Burnley 1:0, Aston Villa–Crystal Palace 1:1, Leeds–Brighton 1:1, Watford–Leicester 1:5, West Ham–Manchester City 2:2, Wolverhampton–Norwich 1:1, az Everton–Brentford találkozó lapzárta után ért véget, a Newcastle–Arsenal meccset ma, a Southampton–Liverpool összecsapást pedig holnap játsszák.

22

A következő fordulóban (május 22.): Arsenal–Everton, Brentford–Leeds, Brighton–West Ham, Burnley–Newcastle, Chelsea–Watford, Crystal Palace–Manchester United, Leicester–Southampton, Liverpool–Wolverhampton, Manchester City–Aston Villa, Norwich–Tottenham.

Rengeteg izgalom a németeknél

A Bundesliga zárófordulója rengeteg izgalmat hozott, melynek végén leginkább a Leipzig és a Stuttgart játékosai örülhettek, előbbiek a BL-indulást érő 4. helynek, utóbbiak pedig a csont nélküli bennmaradásnak. A lipcsei gárdának nem volt könnyű dolga, a fehér-pirosak ugyanis csak a bírói ráadásban mentették meg az egyik pontot a Bielefeld otthonában, amely gárda így búcsúzni kényszerült az élvonaltól. Az utolsó játéknap előtt a Freiburg csapatának is volt esélye odaérni a negyedik pozícióra, a freiburgiak azonban a forduló rangadóján nem tudtak nyerni Leverkusenben, a végig nyílt összecsapáson a hazaiak az utolsó pillanatokban szerezték meg a győztes találatot.

A felsőházhoz hasonlóan az alsóházban is akadt izgalom bőven, a Stuttgart egy, a 92. percben elért góllal legyűrte a Köln együttesét, ami elég is volt a svábok bennmaradásához, mivel legfőbb vetélytársuk, a Hertha nem tudott pontot szerezni Dortmundban, annak ellenére, hogy az első félidő után még a berliniek vezettek a Signal Iduna Parkban. Az újabb bajnoki címét már korábban bebiztosító Bayern az utolsó körben nem tudott nyerni, a bajorok ugyanis kétgólos előnyt herdáltak el Wolfsburgban. A német Bundesliga 2021/2022-es idényének egyik legkellemesebb meglepetését az Union gárdája szolgáltatta, a fővárosi piros-fehérek az 5. helyen zárták a pontvadászatot, így indulhatnak majd az Európa-ligában.

Német bajnokság, 34., utolsó forduló: Augsburg–Fürth 2:1, Bielefeld–Leipzig 1:1, Borussia (D)–Hertha 2:1, Leverkusen–Freiburg 2:1, Mainz–Frankfurt 2:2, Borussia (M)–Hoffenheim 5:1, Union–Bochum 3:2, Stuttgart–Köln 2:1, Wolfsburg–Bayern 2:2.

Kiesett a Venezia, nehéz helyzetben a Genoa

A Serie A 37. játéknapján nehéz meccsek vártak a kiesés ellen küzdő csapatokra, melyek közül csak a Cagliari volt pályaválasztó, a többiek idegenben léptek pályára. A sokáig kilátástalan helyzetben lévő Salernitana gárdája Empoliban vendégeskedett, ahol a déliek egészen a hajráig hátrányban voltak, Bonazzoli azonban a 76. percben egyenlített, majd a salernói alakulat fordíthatott volna, ám Perotti büntetőjét kivédte a hazai portás. A Salernitana pontszerzésével eldőlt, hogy a Venezia kiesett az élvonalból, a velencei csapat sorsa beteljesedése után néhány órával azért kiharcolt egy döntetlent a Roma otthonában úgy, hogy több mint egy félidőn át emberhátrányban játszott. A szintén nehéz helyzetben lévő Genoa gárdája vasárnap délután Nápolyban hagyta a pontokat, így igen valószínű, hogy a piros-kékek a következő idényt már a Serie B-ben kezdik el.

Olasz bajnokság, 37. forduló: Empoli–Salernitana 1:1, Udinese–Spezia 2:3, Verona–Torino 0:1, Roma–Venezia 1:1, Bologna–Sassuolo 1:3, Napoli–Genoa 3:0, a Milan–Atalanta és a Cagliari–Inter találkozó lapzárta után ért véget, a Sampdoria–Fiorentina és a Juventus–Lazio bajnokit pedig ma játsszák.

26

A következő fordulóban (május 22.): Atalanta–Empoli, Fiorentina–Juventus, Genoa–Bologna, Inter–Sampdoria, Lazio–Verona, Salernitana–Udinese, Sassuolo–Milan, Spezia–Napoli, Torino–Roma, Venezia–Cagliari.

Döntetlen Barcelonában

A La Liga utolsó előtti fordulójának mérkőzéseit zömmel vasárnap este, lapzárta után játszották, így a 37. játéknapról csak egy bajnokiról tudunk beszámolni: a szombat esti Espanyol–Valencia összecsapásról, amelynek már nem volt különösebb tétje, a hazaiak ugyanis már bebiztosították a bennmaradást, a vendégek pedig már nem tudnak odaérni egyik, európai kupaszereplést biztosító helyre sem. A barcelonai találkozó első félidejében mindkét csapat szerzett egy-egy gólt, a folytatásban viszont már nem született újabb találat, így a kisebbik barcelonai klub döntetlennel búcsúzott a hazai pályától.

Spanyol bajnokság, 37. forduló: Espanyol–Valencia 1:1, az Athletic–Bilbao–Osasuna, Atlético Madrid–Sevilla, Betis–Granada, Cádiz–Real Madrid, Celta–Elche, Getafe–Barcelona, Levante–Alavés, Mallorca–Rayo Vallecano és a Villarreal–Real Sociedad mérkőzés lapzárta után ért véget.