2024. április 24., szerda

Sovilj újabb mesterhármasa

Az Udarnik még egy lépéssel közelebb a bajnoki címhez – Padén hagyott két pontot a Tisza menti éllovas

SZABADKAI VÁROSI LIGA

Visnyevác: Udarnik–Bikovo 3:1 (2:0)

Visnyeváci pálya,70 néző, vezette: Trbojević (Szabadka). Góllövő: Sovilj a 20., a 31., a 62. illetve Drobina a 70. percben.

Udarnik: Bursać, Herceg, Vorgić (Vuković), Kuktin B., Kuktin D., Tumbas (Petričević), Vujatović (Tokodi), Nikšić, Bobić, Sovilj, Žarković (Katić).

Bikovo: Jakovčević, Zubelić, Šarović (Sedlić), Andrašita (Tonković), Drobina, Marčetić, Zadro, Iker, Perišić (Ekmedžić), Turkušić, Rozsnai.

A mindig veszélyes békovai csapat a hétvégén is harciasan küzdött Visnyevácon, de a liga legjobb góllövője, Sovilj ezúttal is háromszor betalált a kapujukba, így Drobina góljával csak a tisztességes helytállást sikerült elérniük, a hazaiak pedig még egy lépést tettek a bajnoki cím megszerzése felé.

Szabadka: Graničar 024–Csantavér 0:5 (0:2)

Városi stadion, 50 néző, vezette: Vukas (Szabadka).

Graničar: Kodžo, Karan, Perić, Pavlaković, Medić, Tevanović, Žsigić, Paunović, Mihailović, Mičić, Milojević.

Csantavér: Pesti (Anitics), László, Kelemen, Szedlár, Triznya, Bugarinović, Udvardi, Jurcsek, Bózsity Martin, Földi (Mácsai), Petrić (Bózsity Márk).

A sereghajtó ellen jó játékkal gyűjtötte be a Csantavér a pontokat, sok gólt szerezve, ami ritkán sikerül neki. Élete első felnőttmérkőzésére a mindössze 17 éves cserekapus, Anitics Adrián is beállt, és egy remek védéssel meghiúsította, hogy a hazaiak megszerezzék a becsületgóljukat.

A 19. forduló: Udarnik–Bikovo 3:1, Vinogradar–Palics 5:1, Solid–Mala Bosna 1:0, Graničar–Csanatavér 0:5, Žednik–Elektrovojvodina 1:4. A Lokomotiva–Hajduk találkozóról nem érkezett eredmény.

1. Udarnik                19        14        2          3          69:28  44

2. Elektrovojvodina 19        14        1          4          58:21  43

3. Vinogradar           19        11        5          3          43:17  38

4. Palics                    19        11        3          5          40:26  36

5. Bikovo                  19        10        2          7          36:30  32

6. Lokomotiva          18        9          3          6          40:32  30

7. Csantavér            19        9          2          8          31:25  29

8. Solid                     19        8          2          9          33:34  26

9. Žednik                  19        5          3          11        24:49  18

10. Hajduk               18        5          1          12        31:49  16

11. Mala Bosna        19        4          0          14        26:60  12

12. Graničar             19        0          2          17        10:71  2

A következő forduló: Hajduk–Žednik, Elektrovojvodina–Graničar, Csanatavér–Solid, Mala Bosna–Vinogradar, Palics–Udarnik, Bikovo–Lokomotiva.

TISZA MENTI LIGA

Magyarkanizsa: Potisje–Slavija 2:1 (0:1)

Népkerti pálya, 50 néző, vezette: Tornjanski (Törökkanizsa). Gólszerzők: Horvát a 46., Dobó a 90., illetve Huszák I. a 14. percben.

Potisje: Apró K., Bagi, Domonkos, Bohata, Fodor, Dobó, Buza, Borsos (Apró), Balgó (Nagy), Szalma (Horvát), Tandari.

Slavija: Radaković, Remete, Kijac, Mičević, Ágoston, Petronijević (Pantelin), Popov, Huszák J., Huszák I., N. Maluckov (Biščević), S. Maluckov.

Nagy küzdelem után szerezte meg a pontokat a Potisje csapata. A vendégek már a mérkőzés elején megszerezték a vezetést Huszák révén, aki egy ellentámadás után közelről lőtt a bal alsó sarokba. Az első félidőben a hazaiak meddő támadásokat vezettek, erejükből csak egy kapufára tellett. A második félidő kezdetén egy beadást követően Horvát fejes góljával egyenlítettek a hazaiak. A mérkőzés utolsó percében egy kapu előtti kavarodásból Dobó közelről betalált a bal alsó sarokba, és beállította a végeredményt. A 68. percben Popov, a 80. percben pedig Bohata megkapta a második sárga lapját, így mindkét csapat tíz játékossal fejezte be a mérkőzést.

Horgos: Horgos 1911–Hajduk (Podlokány) 2:0 (1:0)

Vasút menti pálya, 50 néző, vezette: Zrim (Törökkanizsa). Góllövők: Puljai a 35. és Kószó az 58. percben.

Horgos: Baranyás, Muhi (Hoksza),Törteli, Rúzsa, Bohata, Makra, Kószó, Böröc, Puljaji, Hatalák, Kolompár.

Hajduk: Radaković, Kovács, Bošnjak, Onjin, Rankov, Miloš Hajder, Horvat, Milan Hajder, Banjac, Muhi, Nježić.

A felfiatalított horgosi gárda a tavaszi idény egyik legjobb játékával lepte meg a jó képességű, tapasztalt játékosokból álló ellenfelet. Az első fél órában a vendégkapus jeleskedett, de a 35. percben Puljai váratlan, mintegy 25 méterről eleresztett lövésével szemben már tehetetlen volt. A következő gól ismét Puljai érdeme volt, hiszen kicselezte az ellenfél védelmét, laposan a kapu elé tálalta a labdát, s Kószónak már nem volt nehéz dolga. A folytatásban Zrim játékvezető tizenegyest ítélt a hazaiak ellen. A fehér pontról Banjac végezte el a rúgást, a jobb alsó sarokba tartó erőtlen labdát Baranyás könnyedén védte.

Padé: Tisza–Jedinstvo (Sz) 2:2 (0:2)

Tisza-pálya, 70 néző, vezette: Gajin (Nagykikinda). Góllövők: Matijević az 59. (11-esből), Jakšić a 70., illetve Zivlak a 22. és T. Dabevski a 30. percben.

Tisza: Radić, Koldan, Jakšić, Süli (Mojsin), Matijević, Jenei (Apró V., Keleuva), Gubi (Maletin), Zombori, Apró K., Kocsis, Važić.

Jedinstvo: Panić, Kalmár, Brzak, Sáfrány, Lazić, T. Dabevski, Rankov, Majer (Božanin), R. Dabevski, Zivlak, Sarapa.

Az éllovas jól kezdte a rangadót az egyre jobb padéiak ellen, és kétgólos vezetésüknél úgy tűnt, hogy teljes zsákmánnyal távoznak. A második játékrészben azonban felengedtek, és a 70. percre már egyenlő volt az állás. A vendégek ezután hiába rohamoztak, a Tisza megőrizte a döntetlent.

Majdány: Tromeđa–Jadran 2:2 (2:0)

Tromeđa-pálya, 30 néző, vezette: Maletin (Törökkanizsa). Góllövők: Farkas a 17., Lakatos a 38., illetve Milanov a 46. és Bebek a 90. percben.

Tromeđa: Bicók, Papp, Horváth, Fejős, Márta, Farkas, Dašić, Domonkos, Zapletán, Palatinus, Lakatos.

Jadran: Josipović, Z. Popović, Magyar, Bebek, Đurđev, D. Jovanov, Keszég, Stanić, Milanov, Knežević (Lupšić), Tatić.

A majdányiak nagy lehetőséget szalasztottak el a győzelemre, mert a félidőben már két góllal vezettek, az utolsó percben azonban a szanádiak kiegyenlítettek.

Csóka: Csóka–Jedinstvo (M) 4:0 (1:0)

Csókai pálya, 40 néző, vezette: Zrim (Törökkanizsa). Góllövők: Budovalčev a 21., Ćinkul az 55., Barbat a 63. és a 79. percben.

Csóka: Militarov, Al Sadi, Popov, Antanasović, Strajin, Jolič, Barbat, Vulović, Budovalčev, Mendergiš, Ćinkul.

Jedinstvo: Makra, Lakatoš, Sivić, Pernyés, Ateljević, Dimović, Ignjatov, Marić, Ajtai, Prekpalaj, Kiss.

A martonosiak csak az első félidőben tudták felvenni a versenyt a csókaiakkal, akik végül meggyőző győzelmet arattak.

Orom: Šampion–Graničar 1:3 (0:2)

Oromi pálya, 30 néző, vezette: Janković (Mohol). Góllövők: Malagurski (11-esből) a 78., illetve Malenić a 27., az 51., Ivanov a 11. percben.

Šampion: Vidaković Hadnagy, Kovács, Virág, Skenderović, Stojičić Sa. (Krajnović), Lobozár, Móra (Süli), Stojičić Sl., Joó, Jurić, Malagurski.

Graničar: Zrim, Petrović, Uverić, Jevtić, Perišić, Belančić, Fülöp, Sarapa, Ognjenović (Milanov), Malenić (Stojičić), Ivanov.

Az alsóházi derbin a hazaiak gyorsan vezetést szerezhettek volna, Móra azonban a 3. percben a kapu torkából mellélőtt. A kihagyott helyzet gyorsan megbosszulta magát, a vendégek ugyanis gyors ellentámadások végén kétszer is betaláltak, így a kék mezesek megnyugtató előnnyel vonulhattak pihenőre. A második játékrész elején is a gyálaiak játszottak veszélyesebben, előbb a hazai kapus védett bravúrral, majd pár perc múlva már ő is tehetetlen volt, Malenić ugyanis lefutotta a hazai védőket, és a jobb alsó sarokba gurított. Az oromi csapatnak a hajrában egy kezezésért megítélt büntetőből sikerült szépítenie, a zöld-fehérek így több mint ötszáz percnyi játék után tudtak ismét gólt szerezni a bajnokságban.

A 18. forduló: Tromeđa–Jadran 2:2, Tisza–Jedinstvo (M) 2:2, Potisje–Slavija 2:1, Šampion–Graničar 1:3, Csóka–Jedinstvo (M) 4:0, Horgos 1911–Hajduk 2:0.

1. Jedinstvo (Sz)        17        15        2          0          80:7    47

2. Potisje                    17        13        3          1          62:13  42

3. Tisza                       18        13        2          3          49:18  41

4. Horgos 1911          18        17        5          2          39:17  38

5. Jadran                    18        8          4          6          46:33  28

6. Hajduk                    18        8          1          9          33:37  25

7. Csóka                     17        6          3          8          35:50  21

8. Slavija                    18        5          4          9          22:38  19

9. Graničar                  17        5          2          10        18:35  17

10. Jedinstvo (M)       18        3          2          13        11:47   11

11. Šampion               18        3          1          14        20:45  10

12. Tromeđa               18        1          1          16        17:92  4

A következő forduló (május 14-én és 15-én): Horgos 1911–Tromeđa, Hajduk–Csóka, Jedinstvo (M)–Šampion, Graničar–Potisje, Slavija–Tisza, Jednistvo (Sz)–Jadran.

TOPOLYA–KISHEGYES KÖZSÉGKÖZI LIGA

A 15. forduló: Pobeda–Mladost 0:5, Proleter–Slavija 5:1, Jedinstvo–Solunac 1:2, Tomislavci–Sloboda 2:0. Az Egység szabad volt.

1. Tomislavci 14        12        2          0          50:10  38

2. Proleter     13        9          3          1          58:20  30

3. Solunac      13        9          2          2          35:12  29

4. Mladost      14        7          0          7          39:31  21

5. Sloboda      13        5          2          6          20:28  17

6. Jedinstvo   13        5          1          7          26:33  16

7. Egység       13        2          4          7          20:39  10

8. Slavija        12        2          1          9          17:34  7

9. Pobeda       13        0          1          12        10:68  1

A következő forduló (május 14-én és 15-én): Sloboda–Jedinstvo, Solunac–Proleter, Slavija–Pobeda, Mladost–Egység. A Tomislavci szabad.