Botlott a Liverpool

Schäfer betalált Sallaiék ellen – Élre állt az Inter – Nagy a harc a BL-t érő helyekért Spanyolországban

A Premier League hétvégi fordulójának rangadóját az Anfield Roadon játszotta egymással a Liverpool és a Tottenham csapata. A hazaiak számára hatalmas téttel rendelkező találkozó első félidejében a sok helyzet, valamint az egy-egy kapufa ellenére nem született gól. A játék képe alapján már ekkor sejteni lehetett, hogy a londoniak megkeseríthetik Jürgen Klopp együttesének dolgát.

Ez a sejtés a liverpooli szurkolók nagy elkeseredésére az 56. percben be is bizonyosodott, amikor egy Harry KaneSessegnonSon Heung-Min-összjáték végén utóbbi passzolta be a labdát közelről Alisson hálójába. Hátrányba kerülésük után a vörösök sorra dolgozták ki a gólhelyzeteket, aminek a 74. percben lett meg az eredménye: a kolumbiai Luis Diaz a tizenhatos előteréből célozta meg a Tottenham kapuját, lövése megpattant egy védőn, majd a jobb alsóban kötött ki – 1:1. Az egyenlítést követően a Pool mindent megtett a győzelmet jelentő találat megszerzéséért, nyomás alatt tartották a Tottenham védelmét, de erőfeszítéseiket ezúttal gól nem koronázta.

Az utolsó percekben Mo Szalah megpattanó lövése jelentette a legnagyobb veszélyt a vendégek számára, ami azonban ezúttal elkerülte Hugo Lloris kapuját, így a végeredmény döntetlen maradt. Ponthullajtásával a Liverpool hárompontos hátrányba kerülhet a Manchester City valószínűsíthető győzelme esetén. A mérkőzés után Jürgen Klopp így nyilatkozott a Tottenham – véleménye szerint – túlzottan passzív, védekező játékáról: „Nem szeretem ezt a fajta futballt, de ez az én személyes problémám. Világklasszis játékosaik vannak, többet kellett volna beletenniük a meccsbe. Erre a játékra számítottunk tőlük. Világos volt, hogy így fognak ellenünk játszani, várható volt, hogy mivel nagyon jó egyéni teljesítményekre képesek, hihetetlen nehéz lesz ellenük küzdeni.”

A 36. forduló legnagyobb meglepetését a Brighton együttese szolgáltatta, akik hazai pályán 4:0-s győzelmet arattak a Cristiano Ronaldóval felálló Manchester United gárdája felett. A mérkőzés góljait Caicedo, Cucurella, Gross, illetve Trossard jegyezték. Ralf Rangnick csapata ezzel a vereséggel visszacsúszott a tabella hatodik pozíciójába, és biztosan lemarad a Bajnokok Ligájának következő évadában való szereplésről.

Angol bajnokság, a 36. forduló: Brentford–Southampton 3:0, Burnley–Aston Villa 1:3, Chelsea–Wolverhampton 2:2, Crystal Palace–Watford 1:0, Brighton–Manchester United 4:0, Liverpool–Tottenham 1:1, Arsenal–Leeds 2:1, Leicester–Everton 1:2, Norwich–West Ham 0:4. A Manchester City–Newcastle mérkőzés lapzárta után ért véget.

20. Norwich 35 5 6 24 22:75 21

A következő fordulóban (május 15–17.): Tottenham–Burnley, Aston Villa–Crystal Palace, Leeds–Brighton, Watford–Leicester, West Ham–Manchester City, Wolverhampton–Norwich, Everton–Brentford, Newcastle–Arsenal, Southampton–Liverpool.

MAGYAROK CSATÁJA A NEGYEDIK HELYÉRT A BUNDESLIGÁBAN

Németországban már eldőlt a bajnoki cím sorsa, ahogy a második és a harmadik pozíció sem kiadó már, így a legnagyobb versenyfutás a negyedik, Bajnokok Ligája-indulást jelentő helyezésért folyik. A Lipcse mellett erre a Freiburg, illetve az Union Berlin csapatai pályáznak még reális eséllyel. Szombat délután utóbbi két együttes mérte össze erejét Freiburgban, ahol nagy meglepetésre a berlini együttes fölényes, 4:1-es győzelmet aratott. Az összecsapás magyar szempontból különleges jelentőséggel bírt, mivel a házigazdák soraiban Sallai Roland kezdőként lépett pályára, és gólpasszal vette ki a részét csapata teljesítményéből, Schäfer András pedig betegsége után visszatérve, a 65. percben cserekét újra szerepet kapott az összecsapáson, lehetőségével pedig élni is tudott, méghozzá a lehető legjobb módon: a 90. percben góllal járult hozzá az Union nagyarányú győzelméhez.

Német bajnokság, a 33. forduló: Bochum–A. Bielefeld 2:1, Köln–Wolfsburg 0:1, Freiburg–Union Berlin 1:4, G. Fürth–Borussia (D) 1:3, Hoffenheim–Leverkusen 2:4, Hertha Berlin–Mainz 1:2, Frankfurt–Borussia (M) 1:1. A Bayern München–Stuttgart és a Leipzig–Augsburg mérkőzés lapzárta után ért véget.

18. Fürth 33 3 9 21 27:80 18

A következő fordulóban (május 14.): A. Bielefeld–RB Leipzig, Augsburg–G. Fürth, Leverkusen–Freiburg, Borussia (M)–Hoffenheim, Borussia (D)–Hertha Berlin, Mainz–Frankfurt, Stuttgart–Köln, Union Berlin–Bochum, Wolfsburg–Bayern München.

GYŐZÖTT AZ INTER, NYOMÁS ALATT A MILAN

Péntek este hazai pályán fogadta az Inter az Empoli csapatát, és a mérkőzés korai szakaszában – meglehetősen nagy meglepetésre – kétgólos hátrányba került a vendég kiscsapat ellen. A sokkoló kezdés után azonban gyorsan helyreállt a világ rendje, és Simone Inzaghi csapata még az első félidőben egyenlíteni tudott Romagnoli (öngól – 40.), valamint Lautaro Martínez (45.) találatai révén.

A második félidőben ott folytatódott a mérkőzés, ahol az elsőben abbamaradt: az Inter Martinez második góljával a 64. percben már átvette a vezetést. A hazai együttes a továbbiakban nem engedte ki az irányítást a kezei közül, sőt a 94. percben Alexis Sánchez is betalált, kialakítva a 4:2-es végeredményt.

A három pont megszerzésével az Inter győzelmi kényszer alá helyezte a bajnoki címre legnagyobb eséllyel pályázó, városi rivális Milan csapatát.

Olasz bajnokság, a 36. forduló: Inter–Empoli 4:2, Genoa–Juventus 2:1, Torino–Napoli 0:1, Sassuolo–Udinese 1:1, Lazio–Sampdoria 2:0, Spezia–Atalanta 1:3, Venezia–Bologna 4:3. A Salernitana–Cagliari és a Verona–Milan mérkőzés lapzárta után ért véget. A Fiorentina–Roma találkozót ma játsszák.

20. Venezia 36 6 7 23 33:68 25

A következő fordulóban (május 14–16.): Empoli–Salernitana, Udinese–Spezia, Verona–Torino, Roma–Venezia, Bologna–Sassuolo, Napoli–Genoa, Milan–Atalanta, Cagliari–Inter, Sampdoria–Fiorentina, Juventus–Lazio.

IDEGENBEN NYERT A BARCELONA

A 35. forduló szombati játéknapjának legjobban várt összecsapása a Betis–Barcelona találkozó volt. A mérkőző felek nem okoztak csalódást a rajongóknak, és egy látványos, fordulatos, a végsőkig kiélezett mérkőzést játszottak egymással.

Az első gólt a katalánok szerezték Fati által, amire egészen a 76. percig kellett várni. A hazaiak öt perccel később az egykori Barcelona-játékos, Bartra révén még egyenlíteni tudtak, de Jordi Alba hosszabbításban szerzett találatára már nem érkezett válasz a sevillai alakulattól.

Győzelmével Xavi együttese megerősítette második helyét a táblázaton, a Betis viszont lépéshátrányba került a BL-helyekért folytatott küzdelemben.

Spanyol bajnokság, a 35. forduló: Levante–Real Sociedad 2:1, Mallorca–Granada 2:6, Athletic–Bilbao–Valencia 0:0, Cádiz–Elche 3:0, Celta Vigo–Alavés 4:0, Betis–Barcelona 1:2, Getafe–Rayo Vallecano 0:0. A Villarreal–Sevilla, az Espanyol–Osasuna és az Atlético Madrid–Real Madrid mérkőzés lapzárta után ért véget.

20. Alavés 35 7 7 21 28:60 28

A következő fordulóban (május 10–12.): Valencia–Betis, Granada–Athletic Bilbao, Barcelona–Celta Vigo, Alavés–Espanyol, Osasuna–Getafe, Sevilla–Mallorca, Elche–Atlético Madrid, Real Sociedad–Cadiz, Rayo Vallecano–Villarreal, Real Madrid–Levante.

BRAVÚROS METZ-GYŐZELEM

Vasárnap kora délután a francia bajnokság utolsó helyén álló Metz együttese fogadta a BL-indulásért küzdő Lyon csapatát. Nagy meglepetésre a hazai csapat 3:2 arányban nyerni tudott – igaz, a vendégek a 68. percben emberhátrányba kerültek –, így esélyük maradt arra, hogy a következő szezont is a Ligue 1-ben folytassák.

Francia bajnokság, a 36. forduló: Lille–Monaco 1:2, Brest–Strasbourg 0:1, Metz–Lyon 3:2, Angers–Bordeaux 4:1, Clermont–Montpellier 2:1, Reims–Lens 1:2. A Lorient–Marseille és a PSG–Troyes mérkőzés lapzárta után ért véget.

1. PSG 35 24 7 4 79:34 79

2. Monaco 36 19 8 9 59:36 65

3. Marseille 35 19 8 8 56:36 65

4. Rennes 35 19 5 11 77:36 62

5. Strasbourg 36 16 12 8 59:39 60

6. Nice (–1) 35 18 7 10 44:29 60

7. Lens 36 16 10 10 57:45 58

8. Lyon (–1) 36 15 11 10 61:48 55