2024. április 23., kedd

Carlos Alcaraz játszik majd Đokovićtyal

Carlos Alcaraz spanyol teniszező bejutott ma a madridi torna elődöntőjébe, miután 2:1 (6:2, 1:6, 6:3)-re legyőzte honfitársát, Rafael Nadalt.

A rangsorban a világ kilencedik legjobb teniszezője 2 óra 17 perc játék után győzte le az ATP-lista negyedik helyén álló klasszist.

Az első szettben Alcaraz háromszor is elvette Nadal adogatását. Nadal a második szettben visszavágott és két brékkel, a negyedik és a hatodik játszmában egyenlített.

A mindent eldöntő szettben Alcaraz a negyedik játszmában elvette Nadal adogatását, brékelőnyét megőrizte a szett végéig és győzött. Ezzel elődöntős helyezést ért el.

Alcaraz így a világelső Novak Đokovićtyal találkozik az elődöntőben, aki ma 2:0-ra győzte le a lengyel Hubert Hurkaczt.